na obrazku znajduje się logo biegu w ciemnościach

Pobiegnijcie w ciemnościach dla dobra innych.

Wielkimi krokami zbliża się bieg w ciemnościach, wydarzenie atrakcyjne dla wszystkich miłośników biegania.

Już szesnastego listopada ponad 25000 ludzi na całym świecie wstanie z foteli założy, wygodne buty i pomknie na dystansie pięciu kilometrów, walcząc nie tylko z własnymi słabościami, ale i z ciemnością.

Biegacze będą mieli na ramionach czerwone światełka, dzięki czemu pędząc w ciemności staną się naturalnym źródłem światła.

Wydarzenie organizowane jest w pięćdziesięciu miastach na całym świecie, między innymi w Sidney, Nowym Jorku, San Francisco, Paryżu czy Frankfurcie. Organizatorami są wolontariusze, a jego celem jest wsparcie Fundacji Marka Pollocka the Mark Pollock Trust, która współpracując z najwybitniejszymi naukowcami świata poszukuje skutecznej metody leczenia paraliżu. Pierwszy w Polsce bieg tego typu odbędzie się w tym roku w Parku Kościuszki w Katowicach. Wstęp do niego kosztuje 40 złotych.

Wszystkim zainteresowanym podaję maila, pod którym mogą dowiedzieć się więcej biegwciemnosciachkatowice@gmail.com. Jednocześnie gorąco namawiam Was do wzięcia udziału w wydarzeniu.

W naszym kraju bieganie z roku na rok ma coraz więcej zwolenników. Co chwila w różnych miastach Polski odbywają się maratony, półmaratony i biegi na kilka czy kilkanaście kilometrów. W Katowicach możecie połączyć przyjemne z pożytecznym. Przebiec się w ekscytujących okolicznościach i zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Zapisujcie się więc jak najprędzej i przekazujcie wiadomość o biegu dalej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.