Zdjęcia przedstawia Jaśka Melę, który siedzi na drodzepo turecku i podrzuca do góry swoją protezę.

Pobiegnij i pomóż innym czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Nie wiem jak wy, ale ja mam wrażenie że od pewnego czasu całą Polskę ogarnął pozytywny szał biegania. To oczywiście fioł bardzo zdrowy i w wielu przypadkach wpływający zbawiennie na wagę oraz kondycję. Polacy jednak jako naród bardzo twórczy, postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i biegając pomóc innym. Taki właśnie charakter będzie miał organizowany 6 września w Łodzi bieg Łódź Biznes Run 2015. Ścigać się będą sztafety wywodzące się z różnych firm, a cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup protez dla podopiecznych fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Bieg jest częścią ogólnopolskiej akcji, na skutek której w tym roku charytatywnie biegać będą także w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu.W ubiegłym roku udało się zebrać fundusze na 24 protezy dla osiemnastu podopiecznych Fundacji. Dystans biegu wynosi 3,8 kilometra. Rzecz jasna wziąć udział w biegu mogą także zwykli mieszkańcy miasta nie będący pracownikami żadnej z firm. Chcąc zgłosić własną sztafetę należy zarejestrować ją przez stronę internetową i dokonać opłaty startowej.

Zebrane podczas biegu pieniądze przeznaczone będą na zakup nowoczesnej protezy nogi dla Marcina, jednego z podopiecznych Fundacji Poza Horyzonty, który stracił jedną z kończyn w wypadku kolejowym.

Tu delikatne osobiste wtrącenie. Marcin przyjacielu, doskonale rozumiem co teraz przeżywasz, bo kilka lat temu byłem w bardzo podobnej do Ciebie sytuacji. Chciałbym korzystając z tego, że prowadzę bloga i moje słowa mogą dotrzeć do Ciebie za jego pośrednictwem, życzyć Ci z całego serca żebyś jak najszybciej stanął na nogi i mógł cieszyć się życiem. Dobre protezy są oczywiście bardzo drogie, ale dają ogromny komfort chodzenia. Jestem przekonany, że dzięki chętnym do pomocy ludziom uda się zebrać te pieniądze, a ty już niedługo dostaniesz super wypasioną protezę i zapomnisz o czymś takim jak problemy z chodzeniem. Chciałbym także podzielić się z czytelnikami refleksją, że publikowana przeze mnie obecnie informacja sprawia mi mnóstwo radości. Cudownie jest pisać o pięknych gestach ludzkiej solidarności, chęci pomocy innym. Satysfakcję sprawia opowiadanie historii osób, które się nie poddały w trudnej sytuacji. Podziw i szacunek budzi działalność takich fundacji jak Poza Horyzonty i takich osób jak Jasiek Mela. Z tego też powodu nie mogłem przepuścić okazji i odbyłem dzisiaj niezwykle interesującą rozmowę z Jaśkiem Melą. Na wywiad ze zdobywcą biegunów, twórcą fundacji i wspaniałym człowiekiem zapraszam zarówno czytelników biegających jak i tych preferujących niezdrowe siedzenie przy biurku już w piątek.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.