Plakat promujący Amp Futbol - Mistrzostwa Świata - Meksyk

Po dwóch zwycięstwach reprezentacja Polski Amp Futbol już dzisiaj zagra o pierwsze miejsce w grupie mistrzostw świata!

Biało-czerwoni udanie rozpoczęli ampfutbolowy mundial w Meksyku pokonując kolejno Kolumbię i Kostarykę po 1:0. Już dzisiaj o 23.00 Polacy zagrają z Japonią o jak najlepsze rozstawienie w fazie pucharowej. Zawodników aktywnie wspierają czołowi piłkarze kadry Jerzego Brzęczka – Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Łukasz Fabiański, którzy oglądają ampfutbolowe mecze i motywują kadrę Amp Futbol do jeszcze lepszej gry. Transmisja meczu z Japonią dostępna będzie na www.facebook.com/AmpFutbolPolska oraz na portalu i w aplikacji TVP Sport.

na zdjęciu Bartosz Łastowski w trakcie meczu Polska Kolumbia 1-0 fot. Bartłomiej Budny
Bartosz Łastowski w trakcie meczu Polska Kolumbia 1-0 fot. Bartłomiej Budny

– Wielkie gratulacje i szacun dla chłopaków za te dwa zwycięstwa! – mówi Kamil Grosicki, ambasador ampfutbolowej drużyny. – Brawa również dla Kuby Kożucha za tą turboasystę – dodaje „TurboGrosik”.

Drużyna pomimo świetnych wyników daleka jest jednak od hurraoptymizmu i nie lekceważy najbliższego rywala.

– Mimo 6 punktów w dwóch meczach nie jesteśmy do końca zadowoleni z naszej gry. Chcemy grać jeszcze lepiej i wiemy, że stać nas na to – mówi Krystian Kapłon 17-letni strzelec obu zwycięskich goli na tym turnieju. – Japonia to bardzo wymagający rywal, który w ostatnim czasie zrobił znaczący postęp, dlatego spodziewamy się trudnego meczu – dodaje.

Polska po dwóch zwycięstwach jest samodzielnym liderem grupy c, jednak nie może być jeszcze pewna pierwszego miejsca. To właśnie spotkanie z Japonią zadecyduje o kolejności w tabeli i co absolutnie kluczowe – o rozstawieniu w fazie pucharowej.

Polska Kostaryka 1-0 fot. Bartłomiej Budny
Polska Kostaryka 1-0 fot. Bartłomiej Budny

– Do wygrania grupy wystarczy nam remis, ale my zawsze gramy tylko o zwycięstwo! – komentuje Bartosz Łastowski, najlepszy strzelec biało-czerwonych, który z powodu żółtych kartek mecz z Japonią obejrzy z trybun. – Tworzymy jedną drużynę, niezależnie od tego kto wychodzi na boisko. Jestem pewny, że chłopaki dadzą radę! – dodaje napastnik, który w 70 meczach kadry zdobył aż 61 goli.

Mecz z Japonią już dzisiaj o 23.00. Zapraszamy do śledzenia transmisji LIVE!

https://youtu.be/18geC2oS6ZU

Krystian Kapłon w trakcie meczu Polska Kolumbia 1-0 fot. Bartłomiej Budny
Krystian Kapłon w trakcie meczu Polska Kolumbia 1-0 fot. Bartłomiej Budny

Pod poniższym linkiem znajdziecie codziennie aktualizowane materiały foto/video z mundialu, w tym skrót meczu Polska v Kostaryka:

https://drive.google.com/drive/folders/1CzThGM3Af6bCCAqxT7T0G4cE6TUAQdFq?usp=sharing

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.