Pies przewodnik

Bardzo ciekawy filmik o pracy psa przewodnika. Dowiecie się z niego jak się szkoli labradory, żeby mogły zostać przewodnikami, jak pracują i gdzie mogą wchodzić. O tym wszystkim opowiedzą Asia i Tomek z fundacji Vis Maior. Przekonajcie się jak wiele potrafią te mądre zwierzęta i prześlijcie film znajomym, bo chciałbym bardzo żeby już nigdy osoba niewidoma wchodząca z przewodnikiem do restauracji nie była z niej wypraszana. Miłego oglądania.

Pies przewodnik

opis:

Początek filmu:  na białym tle logo bloga, czarny napis drukowanymi literami kolo ciebie, w literę o wpisany jest kształt ludzika na wózku symbolizujący osobę z niepełnosprawnością ruchową.

scena pierwsza

na przejściu dla pieszych stoi biały labrador w uprzęży psa przewodnika.Po usłyszeniu komendy głosowej rusza przez przejście w towarzystwie mężczyzny w dżinsach. Mijają ich inni przechodnie, z tylu widać ruchliwa ulice.Mężczyzna w czerwonej kurtce, czerwonej czapce i błękitnych dżinsach porusza sięz psem przewodnikiem po chodniku. Mijają przechodniów i dochodzą do przystanku autobusowego.Biały labrador zatrzymuje się przy ławce, mężczyzna wyczuwa siedzisko ręka i siada, głaszcze psa i daje mu nagrodę w postaci przekąski.

scena druga

Na bezowym tle ściany widzimy mężczyznę w granatowej bluzie z kapturem. Pan Tomasz z fundacji Vis Maior ma lekki zarost i okulary w czarnej oprawce. Opowiada o swojej pracy dla fundacji. W czasie jego wypowiedzi znów przenosimy się na ruchliwa ulice. Pan Tomasz w czerwonej kurtce wsiada do autobusu z białym labradorem. Wchodzą po trzech stopniach do wnętrza autobusu i staja w środku zatłoczonego pojazdu. Na czarnej uprzęży psa widnieje jaskrawy napis pies asystujący.

scena trzecia

Pan Tomasz przechodzi z bialym psem przez pasy, w tle widać ludzi na ruchliwym bazarku.

scena czwarta

Pan Tomasz podchodzi wraz z psem przewodnikiem do sklepu, otwiera drzwi, razem wchodzą do środka. Mijają półki wypełnione produktami, pies zatrzymuje się przed karmami dla psów.

scena piąta

Biały labrador stoi spokojnie na chodniku, z tylu zielony trawnik. Widać kobiece ręce, które zapinają czarna uprząż na grzbiecie psa.

scena szósta

Kobieta w długim, pikowanym, fioletowym płaszczu z czarnym plecakiem, stoi na przejściu dla pieszych. Rusza przez pasy w towarzystwie białego labradora. Razem przechodzą przez przejście na zielonym świetle, mija ich tłum przechodniów. Idą po chodniku, dochodzą do siedziby fundacji Vis Maior, wchodzą razem stopniach. Kobieta otwiera szklane drzwi w niebieskiej oprawie i wchodzą razem z psem do środka. Przechodzą przez ciemny korytarz i wchodzą do biura. Mijają kobietę siedzącą przy biurku.

scena siódma

Wypowiedź Pani Asi z Fundacji Vis Maior. W tle biała ściana. Pani Asia siedzi na brązowym krześle, ubrana jest w łososiową bluzkę z długimi rękawami. Ma długie brązowe włosy spięte z tyłu głowy oraz bujną grzywkę opadającą na czoło.

scena ósma

Pani Asia w długim fioletowym płaszczu przechodzi przez przejście dla pieszych razem z białym labradorem.

scena dziewiąta

Pani Asia siedzi w tramwaju, obok niej pies przewodnik.

scena dziesiąta

Pies przewodnik idzie z Panią Asią po chodniku wzdłuż zielonego trawnika.

scena jedenasta

Wnętrze biura fundacji Vis Maior. Biały labrador siedzi na podłodze koło biurka.Pani Asia głaszcze psa. Pies kładzie się na dużej ciemnej poduszce pod biurkiem.

scena dwunasta

Wypowiedź Pana Tomasza, który ubrany jest w sportową, granatową bluzę z kapturem. Ma okulary w czarnych oprawkach.

scena trzynasta

Wypowiedź Pani Asi

scena czternasta

na białym tle czarny napis partnerzy bloga pojawia się żółte logo Lehnen oraz szare logo Koło

koniec

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.