na zdjęciu widoczna jest rakieta do tenisa, na której leży piłeczka tenisowa. Tłem jest kawałek kortu tenisowego, czyli pomaranczowe podłoże z namalowanymi białymi liniami,ponieważ zdjęcie zrobione jest z perspektywy lotu ptaka.

Pierwszy niesłyszący tenisista wygrał mecz w turnieju rangi ATP

Koreańczyk Duck-hee Lee został pierwszym niesłyszącym tenisistą, który wygrał mecz w turnieju rangi ATP. W pierwszej rundzie rywalizacji w amerykańskim Winston-Salem pokonał Szwajcara Henriego Laaksonena 7:6 (7-4), 6:1. Jego kolejnym rywalem będzie Hubert Hurkacz.

– Z powodu niepełnosprawności ludzie wyśmiewali się ze mnie. Mówili, że nie powinienem grać. To było naprawdę trudne, ale rodzina i przyjaciele wspierali mnie. Chciałem pokazać wszystkim, że mogę zwyciężać – powiedział 212. zawodnik światowego rankingu.

Lee nie słyszy sędziów, więc musi polegać na gestach, aby uniknąć zamieszania. Pomocy potrzebuje również poza kortem. Nie zna języka migowego, bo jako dziecko nauczył się czytać po koreańsku. Jego wymowę trudno zrozumieć jednak nawet rodakom, dlatego na konferencji prasowej pomagała mu narzeczona.

– Ludziom niesłyszącym chciałbym przekazać jedno – nie bójcie się, jeśli będziecie starali się z całych sił, to osiągnięcie wszystko – podkreślił.

Rozstawiony z numerem trzecim Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie miał „wolny los”.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.