Zdjęcie przedstawia mężczyznę, najprawdopodobniej niewidomego, idacego chodnikiem przez osiedle. Przed sobą trzyma białą laske z czerwonym zakończeniem. Ubrany jest na sportowo.

Pierwszy na świecie niewidomy żeglarz przepłynął Pacyfik

Japończyk Mitsuhiro Iwamoto został w sobotę, 20 kwietnia 2019 r., pierwszą osobą niewidomą, która przepłynęła Ocean Spokojny na pokładzie łodzi żaglowej bez zawijania do portów – poinformowała japońska prasa.

W wielkanocną sobotę rano 52-letni Iwamoto zawinął do portu Fukushima na swojej 12-metrowej łodzi, około dwa miesiące po opuszczeniu Kalifornii.

Z San Diego, gdzie na co dzień mieszka, wypłynął 24 lutego razem z amerykańskim nawigatorem Doughiem Smithem, który w trakcie rejsu pomagał mu przekazując ustnie informacje, takie jak np. kierunek wiatru.

„Nie poddałem się”

Była to druga próba transoceanicznego rejsu Matsuhiro Iwamoto. Pierwsza, przed sześciu laty, skończyła się po zatonięciu łodzi w następstwie zderzenia z wielorybem.

– Jestem w domu. Dziękuję – powiedział nieustraszony Japończyk podczas uroczystości w Fukushimie na zakończenie podróży długości ok. 14 tysięcy kilometrów. – Nie poddałem się i zrealizowałem swoje marzenie – dodał, cytowany przez agencję prasową Kyodo News.

Iwamoto, który stracił wzrok mając 16 lat, wyruszył w tę podróż, by zebrać fundusze na cele charytatywne, w tym wspieranie wysiłków lekarzy walczących z chorobami powodującymi ślepotę – poinformowano na jego stronie internetowej.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.