Na pierwszym planie mój tata mors w lodowatej wodzie, dalej reszta morsów.

Piaseczyńskie morsy pomogły ciężko chorej Alicji. Wśród nich byli moi rodzice: mors Andrzej i mors Dorota!

Wczoraj na Piaseczyńskich Górkach Szymona odbyła się Lodowata Niedziela dla Alicji (link do akcji), (oraz link do akcji na Facebooku). Ponad setka morsów ochotników weszła do lodowatej wody, aby zbierać pieniądze dla malutkiej Ali Rowińskiej, która od urodzenia w marcu 2016 roku ma zaburzenia świadomości i rozwoju, wymaga stałej rehabilitacji i mimo, iż na świecie jest od tak niedawna już kilkukrotnie walczyła o życie.

Lekarzom mimo przeprowadzenia licznych badań nie udaje się dokładnie określić na co choruje dziewczynka. Do tej pory udało się zdiagnozować Zespół Sandifera, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i obniżenie napięcia mięśniowego. Zdarza się, iż dziewczynka zapada w sen trwający nawet kilka dni.

Jej rodzice nie poddają się w walce o każdy kolejny dzień. Jako rodzice nie pozostawimy naszego dziecka w takim stanie. Chcemy szukać przyczyny by móc z nią walczyć. By nasza Ala została z nami jak najdłużej. By żyło się jej lepiej by mogła się świadomie do nas uśmiechać. Dzięki waszej pomocy będziemy mogli rozszerzyć diagnostykę i podjąć ewentualne leczenie – apelują do wszystkich rodzice dziewczynki.

W zbiórkę pieniędzy włączyły się Piaseczyńskie Morsy. Ponad sto osób zanurzyło się w lodowatej wodzie. Wśród nich byli także moi rodzice Andrzej i Dorota Zagończykowie.

Moi rodzice na morsowaniu.
Moi rodzice Dorota i Andrzej.

Jestem pełen podziwu dla ich determinacji, gdyż oboje są istotami raczej ciepłolubnymi. Skacząc do lodowatej wody zarówno oni jak i wszyscy inni uczestnicy wydarzenia okazali gorące i wrażliwe serca. Z brzegu wyczyny zimnokrwistych i gorącosercych śmiałków obserwowało ponad pięćset osób.

Zbiórka na leczenie małej Ali jest kontynuowana. Pieniądze możecie wpłacać na konto Fundacji Zdążyć z Pomocą. Wystarczy dokonać wpłaty:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
W tytule: 30325 Rowińska Alicja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Natomiast 1proc. podatku możecie przekazać wpisując do PIT nr KRS 0000037904, cel szczegółowy 30325 Rowińska Alicja i zaznaczając X w polu „wyrażam zgodę”.

Pokażcie, że podobnie jak morsy macie gorące serca i pomóżcie dziewczynce wrócić do zdrowia.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.