Para w łazience, czyli sposoby na funkcjonalną łazienkę dla dwojga.

Funkcjonalna łazienka dla pary to duże wyzwanie zarówno dla projektantów, jak i dla samych użytkowników. Przy jej projektowaniu warto pamiętać o tym, by zaaranżować w niej idealną przestrzeń dla dwojga, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie. Łazienka dla pary powinna być miejscem pełnym komfortu, w którym zachowamy maksimum funkcjonalności i doskonale zagospodarujemy przestrzeń. Jak znaleźć sposób na łazienkę dla dwojga?

Wydziel swoje miejsce

W łazience dla dwojga ważne jest wydzielenie swojego miejsca. Strefę umywalki można podzielić wstawiając szafkę dostosowaną do montażu umywalki z dwoma otworami na baterie lub dwie osobne umywalki z szafkami. To pierwsze rozwiązanie możliwe jest np. przy wyborze serii KOŁO Traffic. Duża pojemna szafka na podwójną umywalkę o szerokości 120 cm z łatwością pomieści wszystkie potrzebne kosmetyki, a dzięki głębokim szufladom, w kosmetykach zawsze będzie panował porządek.

Natomiast w drugim rozwiązaniu idealnie sprawdzą się produkty z serii KOŁO Twins. Nowe szafki z kolekcji KOŁO Twins pozwolą pomieścić wszystkie drobiazgi, zachowując przy tym przestrzeń i funkcjonalność. Aby zachować maksimum przestrzeni przy dwóch wymagających osobach, w kolekcji zaproponowano funkcjonalne szafki cargo, które zapewniają optymalne zagospodarowanie przestrzeni oraz łatwy dostęp do kosmetyków. Sprawdzą się również w funkcji szafek narożnych w łazience o bardzo małej powierzchni. Ulepszony system cichego domykania jeszcze bardziej podniesie komfort i funkcjonalność korzystania z łazienki. Cała kolekcja KOŁO Twins zaprojektowana została tak, aby zapewnić użytkownikowi jak największą funkcjonalność z jednoczesnym wygospodarowaniem dużej ilości miejsca do przechowywania kosmetyków.

 

Aranżacja łazienki dla dwojga z wykorzystaniem mebli KOŁO Twins.
Aranżacja łazienki dla dwojga z wykorzystaniem mebli KOŁO Twins.

Wykorzystaj przestrzeń tam gdzie teoretycznie jej nie ma

Lustro w łazience dla pary nie powinno spełniać jedynie funkcji ozdobnej. Przy dwóch dorosłych osobach, które korzystają z łazienki, ważne jest, aby lustro stało się też miejscem do przechowywania np. kosmetyków, czy innych podręcznych rzeczy z których korzystamy w łazience. Ciekawe rozwiązanie zastosowane zostało w szafkach z lustrem w serii KOŁO Nova Pro. Wbudowane gniazdko elektryczne pozwala na łatwe i szybkie korzystanie z łazienkowych sprzętów elektrycznych jak suszarka do włosów, maszynka do golenia czy szczoteczki elektryczne.

Toaleta dostosowana do twoich potrzeb

Miska WC powinna być jednocześnie funkcjonalna, elegancka i zajmować małą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku miski bezkołnierzowe  Rimfree®, dzięki którym łatwo zachowamy higienę. Opatentowane rozwiązanie pozwala na zachowanie toalety w czystości, a dzięki temu, że pozbawiona jest ona kołnierza, łatwiej myje się wcześniej trudno dostępne fragmenty miski WC. W łazience dla dwojga dobrym rozwiązaniem będą również deski z funkcją Click2Cliean, czyli deski wolnoopadające z funkcją łatwego wypinania, dzięki którym utrzymanie czystości w łazience jest jeszcze łatwiejsze.

Prysznic czy wanna?

Pogodzić potrzeby dwóch osób, jest niezwykle trudno. W przypadku wielu par, podczas projektowania, czy remontu łazienki, za każdym razem pojawia się odwieczne pytanie: prysznic czy wanna? Odpowiedzi jest pewnie tyle samo ile par, które takie pytanie sobie zadają. Z pomocą przychodzi marka KOŁO, która w swojej ofercie posiada produkty dostosowane zarówno do zwolenników prysznica, jak i zagorzałych fanów wanny. Decydując się na montaż natrysku, warto zastanowić się nad wyborem głębokiego brodzika np. o głębokości 21 cm. Dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu pójdziemy na kompromis jest montaż parawanu nawannowego NIVEN, zachowamy funkcję prysznica i wanny w jednym.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.