Na zdjęciu znajduje się kobieta i mężczyzna. Kobieta stojąca po prawej stronie ma założone rękawice bokserskie i uderza w twarz mężczyznę po lewej stronie. Po wyrazie twarzy kobiety widać, że jest rozwścieczona i nastawiona na atak. Ma otwarte usta jakby krzyczała. Mężczyzna jest w tej sytuacji ewidentnie ofiarą.

Panowie pod żadnym pozorem nie dostarczajcie partnerkom serotoniny!

Uwaga wszyscy specjaliści mądrzący się na temat różnic w zachowaniach kobiet i mężczyzn. Wbrew obiegowym opiniom amerykańscy naukowcy udowodnili, że te same hormony wpływają na przedstawicieli obu płci dokładnie odwrotnie. Związki takie jak serotonina i wazopresyna powodują u mężczyzn i kobiet kompletnie odmienne reakcje. Naukowcy wzięli pod uwagę przede wszystkim skłonności do dominacji i agresji.

Badania wykazały, że Serotonina 5 Ht wzmaga agresję i dążenie do dominacji u samic, a hamuje takie zachowania u samców. Wazopresyna natomiast działa jak płachta na byka, drażniąc panów i osłabia takie reakcje u pań.

Dr. Elliott Albers, koordynujący projekt badawczy powiedział, że rezultaty badań dostarczyły informacji na temat neurochemicznych mechanizmów leżących u podłoża odmiennych zachowań społecznych kobiet i mężczyzn. Ponieważ hormony te są ściśle powiązane z odpornością na stres, badanie może odegrać dużą rolę w projektowaniu metod leczenia różnych zaburzeń psychicznych. Niektóre zaburzenia występują częściej u mężczyzn, a inne u kobiet. Panowie cierpią częściej z powodu zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz na nadpobudliwość ruchową z deficytem uwagi ADHD. U pań częściej diagnozowana jest depresja i zaburzenia lękowe, w tym zespół stresu pourazowego PTSD. Lekarze uważają, że jest to następstwem różnic międzypłciowych.

Odkrycie poczynione przez amerykańskich naukowców nieuchronnie prowadzi do wniosku, że przy leczeniu tych samych zaburzeń, powinny być stosowane inne leki u kobiet, a inne u mężczyzn. Przeciętny zjadacz chleba powinien jednak z tego wywodu zapamiętać jedną podstawową zasadę. Pod żadnym pozorem nie wolno dostarczać partnerce serotoniny. Pod jej wpływem bowiem kobiety, które i tak mają naturalną skłonność do podporządkowywania sobie biednych mężczyzn, stłamszą nas już kompletnie.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.