Na zdjęciu widnieje urywek ze spotu, czyli pięć osób (trzech mężczyzn i dwie kobiety) z zespołem downa siedzących na kanapie i rozmawiających

Osoby z Zespołem Downa: nie jesteśmy ludźmi ze specjalnymi potrzebami!

Osoby z Zespołem Downa w bardzo wyrazistym spocie protestują przeciwko nazywaniu ich ludźmi ze specjalnymi potrzebami. Przygotowały go z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Zespołu Downa.

Byłoby to coś specjalnego gdyby ludzie z zespołem Downa na śniadanie jedli jajko dinozaura albo szli na masaż wykonywany przez kota – tłumaczy w spocie aktorka Lauren Potter znana z serialu Glee.

Spot zatytułowany jest Nie specjalne potrzeby. Po prostu ludzkie potrzeby. W zabawnym filmiku możemy zobaczyć przykłady specjalnych potrzeb wymienionych przez Lauren.

Mężczyznę dostającego w restauracji wielkie jajo dinozaura, spacerującego po sklepie chłopaka w zbroi za którym z podziwem patrzy pełnosprawna dziewczyna, koci masaż i wreszcie pobudkę serwowaną przez aktora Johna McGinleya, który zagląda prosto w twarz dziewczyny i krzyczy Dzień Doberek!

To czego naprawdę potrzebujemy, to edukacja, praca i możliwości, przyjaciele i trochę miłości – mówi Lauren. Siedzące wokół niej osoby z zespołem Downa kiwają twierdząco głowami. Są wśród nich znani aktorzy np Sam Suchmann i Mattie Zufelt. Czy te potrzeby są specjalne? – pyta retorycznie Lauren, która sama jest aktorką z zespołem Downa.

Zachęcam Was do obejrzenia spotu bo pozwoli on Wam spojrzeć na ludzi z Zespołem Downa w zupełnie inny sposób: www.youtube.com

 

Źródło zdjęcia: kadr z filmiku youtube.com

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.