Zdjęcie przedstawia aranżaje łazienki przystosowanej dla niepełnosprawnych - z lewej strony znajduje się toaleta, odzielona ścianką od części z prysznicem i uwywalką, W obu przestrzeniach znajdują się wsporniki do podparcia na ręce.

Darmowe porady architektoniczne w salonie Koło.

Przychodząc do salonu firmowego KOŁO każdy klient ma szansę skorzystać z darmowej porady architekta wnętrz – opowiada Dorota Wiśniewska, architektka współpracująca z marką KOŁO.

W jaki sposób klient może zapisać się na konsultację?

Porady architektów wnętrz, które oferuje nasza marka mają na celu pomóc klientom w rozplanowaniu przestrzeni tak, aby była ona komfortowa i dostosowana do ich potrzeb. Każdy kto chciałby skorzystać z oferowanej przez nas godzinnej konsultacji powinien wejść na stronę internetową KOŁO i w zakładce salon Warszawa znajdzie link, pod którym będzie mógł się zapisać na poradę. Podczas rozmowy pomagamy klientom dopasować do wymiarowanej przestrzeni odpowiednie sprzęty, wybrać ich wielkość i rodzaj. W zależności od wielkości łazienki i preferencji jej użytkownika możemy w niej zamontować wannę, kabinę prysznicową czy brodzik. Konsultacji w naszych salonach udzielamy codziennie od godziny piętnastej do osiemnastej, a w weekendy od jedenastej do piętnastej.

NOVA PRO BEZ BARIER - aranżacja, Koło & Lehnen
NOVA PRO BEZ BARIER – aranżacja, Koło & Lehnen

Co możemy zyskać dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu przestrzeni w łazience?

Odpowiednie dobranie sprzętów i zaplanowanie przestrzeni wpływa bezpośrednio na nasze poczucie komfortu, a w niektórych wypadkach sprawia, że korzystanie z łazienki staje się po prostu możliwe. Mam tu na myśli przede wszystkim klientów z niepełnosprawnościami ruchowymi, którzy potrzebują dostosowanej przestrzeni. Kiedy projektuję łazienkę dla takiego klienta staram się przede wszystkim usłyszeć co dla niego jest najwygodniejsze. Następnie za pomocą specjalistycznego programu do szybkiego projektowania i wizualizacji 3D sprawdzamy w jaki sposób pomieścić w pomieszczeniu potrzebne mu sprzęty. Niezwykle ważne jest przy tym indywidualne podejście do klienta, ponieważ każdy ma inne potrzeby, a pomocne urządzenia trzeba dopasować do stopnia jego samodzielności.

Na monitorze komputera prezentujemy więc każdemu zainteresowanemu wygląd projektowanej łazienki w trójwymiarze i dyskutujemy nad tym czy proponowane przez nas rozwiązania będą bezpieczne i komfortowe.

Jeżeli na przykład klient porusza się samodzielnie na wózku i żeby wziąć kąpiel potrzebuje się z niego przesiąść z pewnością wygodna okaże się kabina z odpływem liniowym. Brodzik jest wówczas zrównany z poziomem podłogi. Dużą pomocą są także specjalistyczne poręcze z serii KOŁO NOVA PRO bez barier, które pomagają człowiekowi podnieść się, przesunąć lub utrzymać równowagę. W naszej ofercie mamy wiele różnych typów poręczy na przykład uchylne lub przymocowane do ściany na stałe. Pomagają one człowiekowi podciągnąć się i przesiąść na toaletę lub krzesełko prysznicowe. Poręcze uchylne montowane są natomiast najczęściej przy toaletach, ponieważ podnosząc je do pionu zyskujemy przestrzeń do swobodnego przemieszczania się wózkiem. Łazienka wózkowicza w ogóle powinna być duża, ponieważ potrzebuje on po pierwsze odpowiedniego otworu drzwiowego, co najmniej 90 centymetrów, żeby swobodnie wjechać do pomieszczenia, a kiedy już w nim jest musi mieć miejsce na obrócenie się. Poręcze i krzesełka prysznicowe to jednak nie wszystko. Bardzo ważna w toalecie jest przecież umywalka, którą musimy zaprojektować w taki sposób, aby człowiek na wózku mógł swobodnie pod nią wjechać. Każdy kto chce odpowiednio zadbać o wygląd wie, że jednym z najważniejszych elementów łazienki jest lustro. W toaletach dla wózkowiczów każde z nich wyposażone jest w specjalną rączkę, która pozwala uchylać je do odpowiedniego kąta, tak aby osoba siedząca przy umywalce widziała siebie bardzo wyraźnie.

NOVA PRO BEZ BARIER - aranżacja łazienki, Koło & Lehnen
NOVA PRO BEZ BARIER – aranżacja łazienki, Koło & Lehnen

Wielu ze znajomych wózkowiczów podkreśla, że dużym problemem w łazienkach jest brodzik do którego trudno się wjeżdża. Czy dla takich klientów KOŁO także znalazło jakieś rozwiązanie?

Oczywiście że tak. Gorąco polecam nasz ryflowany brodzik ceramiczny z serii Xeno. Ma on specjalne antypoślizgowe zagłębienia dzięki czemu żadna osoba, która do niego wjeżdża nie musi się obawiać upadku. Ceramika gwarantuje również odporność brodzika na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie materiały oferowane przez markę KOŁO są najwyższej jakości i zapewniają klientom wygodę. Świetnym przykładem mogą tu być toalety, w których montujemy wydłużone miski WC przesunięte względem ściany, dzięki czemu łatwiej jest się na nie przesiąść, ponieważ są podwieszone na wysokości 45 centymetrów. Rozwiązań technicznych mamy oczywiście bardzo dużo, ale przy projektowaniu najważniejsza jest rozmowa z klientem i wybranie tych, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom. Nie zawsze przecież osoba na wózku ma wielki dom i ogromną przestrzeń. Często architekt prowadzi swego rodzaju walkę z małą przestrzenią i wyzwaniem staje się takie jej rozplanowanie, aby mimo braku miejsca wszystko się jednak zmieściło. Największą satysfakcję sprawia, jeśli pomimo ograniczonej przestrzeni uda się zaprojektować i zmieścić wszystko o czym klient marzy. Często jednak trzeba iść na kompromis. Jeżeli jest niewielka przestrzeń, a chcemy w niej urządzić wygodną łazienkę trzeba zrobić wszystko, żeby zyskać więcej miejsca. Niezbędne okazuje się na przykład przeniesienie pralki do innego pomieszczenia w domu. Zapewniam jednak, że w Kole potrafimy zaprojektować bezpieczną i komfortową łazienkę dla każdego. Gorąco zapraszam wszystkich państwa do korzystania z naszych porad. Wspólnie stworzymy łazienki, które będą prawdziwą ozdobą waszych domów.

http://www.kolo.com.pl/aranzacja-lazienki/konsultacja-z-architektem/

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.