obrazek przedstawia półksiężyc

Odwiedzajcie restauracje Different

Jedzenie w ciemności to wspaniała zabawa. Jeżeli wyłączymy na chwilę wzrok wyostrzą nam się inne zmysły. Usłyszymy przyjemny gwar ludzkich głosów muzykę przygrywającą w restauracji a przede wszystkim poczujemy smak niesamowitych potraw – opowiadają Anna Bocheńska i Anna Grudzień z warszawskiej restauracji Different gdzie spożywa się posiłki w ciemności.

Jak zrodził się pomysł na restaurację w ciemności?
Idea spożywania posiłków w kompletnej ciemności nie jest niczym nowym – tłumaczy Anna Bocheńska. Pierwsze restauracje tego typu powstały w Paryżu i Zurychu już dwadzieścia lat temu. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Nasi goście przed wejściem na salę zostawiają telefony komórkowe i inne gadżety w zamkniętych szafkach po to żeby się nie rozpraszać. Wchodzą niczego nie widząc i dzięki temu mogą uruchomić inne zmysły. Próbują wyczuć dotykiem gdzie co się znajduje. Słuchają miło przygrywającej muzyki. Znajomi mogą – rzecz jasna – podkradać sobie jedzenie lub podszczypywać się pod stołem. Jesteśmy otwarci na randki w ciemno.

Jakie menu serwujecie?
Menu jest zawsze niespodzianką. Goście mogą jedynie zaznaczyć czy życzą sobie wersję wegańską mięsną czy też rybną oraz czy nie są na nic uczuleni. Ceny wahają się od stu do ponad dwustu złotych w zależności od zestawu. W podstawowym znajdują się przystawki danie główne deser i napój.

A jak u was z alkoholem?
Nie ma żadnego problemu – odpowiada Anna Grudzień. Jestem wielką miłośniczką win i skończyłam w tym kierunku studia. Jako osoba niewidoma mam bardzo wyczulony smak i bez problemu potrafię rozpoznać jakie wino podaję. W ofercie mamy również whisky a dzięki współpracy z Agnieszką Rojewską wielokrotną mistrzynią Polski w baristyce będziemy serwowali także niepowtarzalną kawę.

Czemu służy pomysł podawania ludziom którzy na co dzień widzą posiłków w ciemności. Czy to nie będzie dla nich nieco przerażające?
Przeciwnie – uśmiecha się Anna Grudzień. To fantastyczna zabawa. W ciemności można się poczuć swobodniej i zrobić więcej. U nas wolno jeść rękami, wolno się upaćkać bo jedzenie sztućcami w takich warunkach to prawdziwe wyzwanie dla najbardziej wytrwałych. Chodzi o to żeby w warunkach dobrej zabawy ludzie wyobrazili sobie jak niewidomi funkcjonują na co dzień. My mamy wielką przyjemność obsługiwać gości służyć im własnymi umiejętnościami i doświadczeniem bo w chwili gdy znajdują się w ciemności to oni potrzebują naszego wsparcia. Jesteśmy otwarci na wszystkich klientów – dodaje Anna Bocheńska – także singli i pary ale z mojego doświadczenia wynika że najlepiej bawią się u nas grupy kilku osobowe. Dzielą się wrażeniami wychodzą rozpromienieni i chcą do nas wracać.

Od kiedy działacie i gdzie można was znaleźć?
Jesteśmy nowi na polskim rynku. działamy od 20 kwietnia ale już mamy sporo opinii gości na Facebooku. Zachęcam państwa do ich śledzenia i do odwiedzenia naszej restauracji. Jesteśmy w budynku milenium Plaza przy alejach jerozolimskich 123 a na pierwszym piętrze obok niewidzialnej wystawy. Serdecznie was zapraszamy bo super zabawy i dużej ilości doskonałego jedzenia z pewnością u nas nie zabraknie.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Jeden komentarz: On Odwiedzajcie restauracje Different

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.