Andrea Bocelli trzymający nagrodę. Jest ubrany w garnitur

Obejrzyjcie film o Andrei Bocellim.

Film o Andrei Bocellim już we włoskich kinach. Widzowie we Florencji będą mogli obejrzeć Muzykę Ciszy również z audiodeskrypcją. To adaptacja książki śpiewaka pod tym samym tytułem. Reżyseruje Michael Radford. Bohaterem książki i filmu jest alter ego artysty Amos Bardi.

Na uroczystej projekcji pojawili się zarówno artysta, reżyser jak i odtwórca roli tenora – brytyjski aktor Toby Sebastian znany z Gry o Tron. Nie zabrakło także włoskiej aktorki Luisy Ranieri grającej matkę Bocellego. Nauczycielem muzyki został w filmie Antonio Banderas. Sam tenor również pojawia się przez chwilę na ekranie. Jak powiedział reżyser film jest opowieścią o życiu wielkiego artysty.

Bocelli pozostawił nam całkowitą swobodę i pozwolił robić co chcemy. Starałem się poznać bohatera swojego filmu nie zbliżając się za bardzo do niego. Gdy się to zrobi trudno być neutralnym ale i to w przypadku Andrei jest trudne bo przebywanie z nim jest bardzo ciekawe.

Historia Bocellego może być inspiracją dla wielu. Andrea urodził się z niezwykłym głosem ale od początku miał problemy z oczami. Przeszedł wiele operacji aż pewnego dnia cios jaki otrzymał podczas gry w piłkę nożną pozbawił go resztek wzroku. Po tym zdarzeniu z determinacją walczył z wyzwaniami życiowymi i doprowadziło go to do niewyobrażalnych sukcesów na scenie.

Film od dzisiaj mogą obejrzeć widzowie we włoskich kinach, także ci z niepełnosprawnością wzroku i słuchu dzięki odpowiedniemu systemowi audio, audiodeskrypcji i napisom. Drugiego października Muzykę Ciszy wyemituje telewizja RAI.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.