zdjęcie przedsawia kadr na kobiecą dłoń. Ma wenflon oraz plasrty na dłoni i jest podłączona do kroplówki. Widać, że jest w trakcie pobytu w placówce zdrowia

Nowe centrum onkologiczne dla kobiet otwarte w Warszawie.

Kobiety chorujące na nowotwór doczekały się wreszcie pierwszego w Polsce zakładu onkologii kobiecej. Placówka ma zapewniać kompleksową opiekę poprzez profilaktykę, diagnostykę, leczenie operacyjne chemio i radioterapię aż do rehabilitacji. Pierwsze pacjentki pojawią się w zakładzie pod koniec października.

Zakład mieści się w szpitalu Attis przy ulicy Górczewskiej i ma się zająć leczeniem wszystkich nowotworów kobiecych; piersi, macicy, jajnika czy choćby raka płuc, który jest najczęstszą przyczyną zgonów nowotworowych u kobiet.

Placówka będzie współpracować z centrum onkologii.

Będzie również współdziałać z Instytutem Żywności i Żywienia tak aby zapewnić pacjentkom właściwy sposób odżywiania. To jedna z naszych największych tegorocznych inwestycji medycznych. Pacjentkom cierpiącym na nowotwory potrzebne jest miejsce w którym w dobrej atmosferze i komfortowych warunkach będą mogły przejść diagnostykę, leczenie i rehabilitację – powiedziała na konferencji prasowej członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W zakładzie funkcjonować będą trzy oddziały; onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. Zespół specjalistów z onkologiem klinicznym na czele ma ustalać proces diagnostyczno-leczniczy, zindywidualizowany dla każdej pacjentki. Pielęgniarka prowadząca będzie prowadziła pacjentkę przez kolejne etapy leczenia. Osobą wspomagającą w projekcie będzie specjalista zdrowia publicznego, którego opinia będzie potrzebna przede wszystkim na etapie przyjęć pacjentek.

Na oddziale będzie 28 miejsc. Pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami i klimatyzacją. W centrum oprócz pomieszczeń typowo medycznych znajdą się także miejsca takie jak pokój wyposażony w toaletkę aby panie mogły wspólnie dobierać peruki.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.