Zdjęcie ludzi spacerujących ścieżka górską, w tle cudowne widoki tatrzańskich szczytów

No Trace Tatra – Geberit w trosce o Tatry

No Trace Tatra to wyjątkowy projekt, w ramach którego, już 12 października, znany i ceniony podróżnik Marek Kamiński wyruszy w podróż dookoła Tatr. Podczas 7 dni wędrówki pokona w sumie 183 kilometry. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość Tatr, ale także na problemy, z którymi się zmagają. Geberit, jako Sponsor Główny, będzie towarzyszył Markowi Kamińskiemu w tej wyprawie, dotykającej szczególnie bliskich marce kwestii.  

Podróż w słusznym celu

Trasa wędrówki rozpoczyna się w Zakopanem i wiedzie przez Kwaczany, Liptowski Mikułasz, Podbańską, Smokowiec, Tatrzańską Łomnicę, Zdziar i Łysą Polanę do Bukowiny i z powrotem do Zakopanego. Towarzyszy jej myśl Leave Trail, czyli pozostawianie śladu w umysłach ludzi poprzez własne działania. Ważnym aspektem jest pokazanie, że dzięki podróżom możemy pozytywnie wpływać na otoczenie.

Zdjęcie szczytów gór. W trakcie wyprawy organizatorzy pragną zwrócić oczy ludzi na Tatry – ich wyjątkowość i problemy. fot. M. Petraszek, Geberit.
W trakcie wyprawy organizatorzy pragną zwrócić oczy ludzi na Tatry – ich wyjątkowość i problemy. fot. M. Petraszek, Geberit.

Piękno natury

No Trace Tatra to inicjatywa, która ma się przyczynić do minimalizacji negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne i odpowiedzialnego podróżowania – bez pozostawiania po sobie śladów, np. w postaci śmieci. Podczas swojej wyprawy Marek Kamiński odwiedzi miejsca, które uległy dewastacji, a także porozmawia z ludźmi, którzy poświęcili życie Tatrom i ich ochronie. Wszystko po to, aby zainicjować dyskusję na szerszą skalę i wpłynąć na wzrost powszechnej świadomości w zakresie tego, jak ważna jest dbałość o naturę.

Przebieg wyprawy No Trace Tatra można będzie śledzić na portalach społecznościowych Marka Kamińskiego.
Przebieg wyprawy No Trace Tatra można będzie śledzić na portalach społecznościowych Marka Kamińskiego.

Odpowiedzialność za otoczenie

Troska o środowisko naturalne jest wyjątkowo bliska marce Geberit. Projekt No Trace Tatra idealnie wpisuje się w wyznawane przez firmę wartości. Geberit, poprzez działalność edukacyjną, aktywnie wspiera między innymi Tatrzański Park Narodowy.

Grupa Geberit stawia sobie ambitne cele w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju i konsekwentnie je realizuje. Szczegóły można poznać w raporcie rocznym Geberit: http://geschaeftsbericht2016.geberit.com/reports/geberit/annual/2016/gb/English/30/sustainability.html

 

Informacje o Grupie Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach ponad 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,8 mld franków szwajcarskich zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Zapisz

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.