Niezwykły maraton filmowy już jutro w kinie Atlantic!

Maraton filmów poświęconych ludziom z niepełnosprawnością już jutro w Warszawskim kinie Atlantlic. Organizatorami tego niezwykle interesującego wydarzenia są samorządy studenckie Wydziałów Prawa i Administracji, dziennikarstwa, psychologii i zarządzania uniwersytetu warszawskiego. $W, czwartek o godzinie 22 zaczyna się kinowa Noc bez barier.

W tę ciepłą majową noc będziecie mieli unikatową okazję zapoznać się z trzema wyjątkowymi filmami, których tematyka jeszcze nie tak dawno uznawana była za tabu – piszą organizatorzy.

W ostatnich latach wielu wybitnych, odważnych reżyserów zdecydowało się poruszyć w niezwykle ujmujący sposób kwestie niepełnosprawności w codziennym życiu. Dzięki umiejętnemu ukazaniu trudności jakie napotykają każdego dnia osoby z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu twórcy filmów stworzyli obrazy optymistyczne, a jednocześnie niosące nadzieję na przyszłość każdemu kto miewa w swoim życiu chwile zwątpienia.

Julian Schnabel, Olivier Nakache Eric Toledano i Maciej Pieprzyca w trzech niezwykłych filmach postanowili przełamać bariery kulturowe. Produkcje o których mowa to: Motyl i skafander, Nietykalni oraz Chce się żyć. Seanse poprzedzi prelekcja, która wprowadzi widzów w temat maratonu. Koszt biletów to 20 złotych.

Serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału w maratonie. Z wymienionych filmów widziałem wprawdzie tylko Chce się żyć, ale już tylko ten jeden film opowiadający o niezwykłej determinacji i woli życia robi tak ogromne wrażenie, że każdy wrażliwy człowiek powinien go zobaczyć choćby po to, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat osób z niepełnosprawnościami. 12 maja jest w naszym kraju datą ważną historycznie ponieważ właśnie tego dnia w 1926 roku rozpoczął się zamach majowy, a dziewięć lat później zmarł marszałek Piłsudski. Myślę, że w tak symboliczną noc, każdy widz przeżyje w kinie Atlantic mocny acz pozytywny zamach na emocje. Namawiam więc do przyjścia wszystkich miłośników mocnych wrażeń.

 

BILETY

KOSZT: 20 zł

ZAKUP: Należy zapisać się poprzez formularz dostępny pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/1D7uKVhymwrplUQfiflh1Sn8JiqB0K3uaWv97-S48N7I/viewform?edit_requested=true

następnie wpłacić odpowiednią kwotę na konto:

76 1140 2004 0000 3802 7517 6448

Adresat: Jakub Hipolit Jabłoński.

Tytuł przelewu: (imię i nazwisko) MARATON Z MISJĄ.

Bilety będzie można odebrać w kasach kina Atlantic przed maratonem.

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.