Na zdjęciu znajduje się kobieta, która odwrócona jest tyłem do obiektywu, a przodem do słońca. Stoi na tarasie i unosi w górę ręce.

Nasz nastrój kształtowany jest przez słońce

Czy wiecie co przede wszystkim wpływa na nasze samopoczucie? Wcale nie dobre jedzenie, powodzenie w pracy, nastrojowa muzyka, a nawet choć to nieprawdopodobne, nie pięćset plus. Czynnikiem tym jest ilość światła słonecznego. To ono wpływa na regulację emocji i samopoczucia.

Badacze z Uniwersytetu Brighama Younga zestawili ze sobą i przeanalizowali informacje kliniczne dotyczące pacjentów szukających pomocy psychologicznej oraz dane meteorologiczne uwzględniające czynniki pogodowe takie jak ilość światła słonecznego, zachmurzenie, opady, prędkość wiatru czy poziom zanieczyszczenia powietrza. Ustalili, że nic tak nie wpływa na uczucie napięcia psychicznego jak niedostateczna ilość światła docierającego do powierzchni ziemi. Wyniki uświadamiają nam wszystkim jak ważne dla zachowania zdrowia psychicznego i emocjonalnego jest odpowiednie nasłonecznienie.

Terapeuci w krajach, gdzie króluje zima, w miesiącach jej panowania odnotowują znaczny wzrost zapotrzebowania na swoje usługi. Ze względu na mniejszą liczbę godzin słonecznych klienci są szczególnie wrażliwi na poczucie niepokoju emocjonalnego. Osobiście uważam, że udanie się do lekarza to tylko jedno z możliwych rozwiązań. Dużo skuteczniejszą metodą terapii mogłaby być np wycieczka na Malediwy. Sam jako osoba niewidoma mam już dosyć ciemności i dlatego z całą stanowczością obiecuję Wam, że jeśli w najbliższej rozgrywce hazardowej wygram ze dwadzieścia tysięcy złotych to pakuje walizkę i lecę tam gdzie słońca jest teraz najwięcej. Taka wyprawa z pewnością będzie atrakcyjna i dla Was, bo oprócz efektownych zdjęć opalającego się pod palmami redaktora będziecie mogli liczyć na wywiady z tubylcami.

Podpowiadajcie więc jaki kupon obstawić i czy Polska wygra w Bukareszcie z Rumunią? Wydaje mi się, że zależy to przede wszystkim od tego, czy zakrapiana alkoholem impreza odbędzie się jeszcze przed czy już po meczu. A wy jak sądzicie?

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.