Wszystkie uczestniczki podczas uroczystej gali.

Najpiękniejsze kobiety świata już niebawem w Warszawie! Oczywiście poza tymi, które już tutaj są.

Już za rok w Warszawie odbędą się wybory Miss Świata na Wózku. Polskę reprezentować będzie aktualna miss naszego kraju Adrianna Zawadzińska, która zaraz po zdobyciu tytułu wypowiedziała się dla czytelników bloga kolociebie.com Bardzo interesującą rozmowę z panią Adrianną przeczytacie pod tym linkiem:

Poznajcie Adę Zawadzińską – Miss Polski na wózku 2016

Organizatorem światowego konkursu jest polska fundacja Jedyna Taka oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Wybory są nowatorskim wydarzeniem w trakcie którego do Polski przyjadą najpiękniejsze kobiety poruszające się na wózku inwalidzkim, żeby powalczyć o tytuł. Główną ideą jaka przyświeca konkursowi jest przełamywanie stereotypów związanych z niepełnosprawnością. Organizatorzy i uczestniczki chcą aby na cały świat poszedł jasny przekaz:

Niepełnosprawność nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa a ewentualne ograniczenia tkwią tylko i wyłącznie w ludzkich głowach.

Konkurs będzie więc świetną okazją do integracji i zmiany wizerunku osób z niepełnosprawnościami. W Europie jest tylko kilka krajów, w których odbywają się konkursy piękności dla kobiet poruszających się na wózkach. W związku z tym fundacja Jedyna Taka postanowiła zachęcić i nauczyć inne państwa jak zorganizować takie wybory u siebie by za rok ich przedstawicielki mogły wziąć udział w konkursie mis świata.

W tym celu przed finałowym konkursem mis Polski 2016 odbyły się nagrania klipu promującego wybory Miss Świata. Udział w nich wzięły zwyciężczynie konkursu w latach 2013-2015 oraz mister polski Rafał Maślak. Tematem przewodnim klipu był motyw ślubny. Wyraźnie pokazano, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w miłości i osiąganiu szczęścia. Premiera klipu odbyła się podczas finału konkursu Miss Polski na Wózku 2016. Ponadto 6 sierpnia w Warszawie odbyła się sesja zdjęciowa z udziałem Ady Zawadzińskiej. Towarzyszył jej Michał Baryza finalista czwartej edycji Top Model. Pozowali na motocyklu Liberator Harley Davidson Warszawa.

Cieszę się niezwykle, że pierwszy światowy konkurs odbędzie się w Polsce. To rzeczywiście fantastyczny sposób na przełamywanie stereotypów i docenienie pięknych kobiet. Szkoda tylko że wobec startu pani Adrianny konkurs jest już właściwie rozstrzygnięty. Specjalnych emocji chyba nie będzie, bo zwyciężczyni może być tylko jedna.

źródło zdjęć: Zawadzki Photography dla Jedyna-Taka; www.jedyna-taka.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.