Zdjęcie przedstawia niepełnosprawnych kibiców legii na stadionie przed meczem w hali w Kielcach.

My, niepełnosprawni fanatycy Legii Warszawa powołaliśmy do życia stowarzyszenie! Będziemy działać dla dobra i na chwałę ukochanego klubu!

Niech cały świat usłyszy o niepełnosprawnych fanatykach Legii! 25 stycznia na Łazienkowskiej 3 gdzie znajduje się stadion naszego ukochanego klubu powstało stowarzyszenie Niepełnosprawni Fanatycy, do którego jak sama nazwa wskazuje należą najbardziej zagorzali kibice z niepełnosprawnością. Rzeczą oczywistą jest, że nie mogło w nim zabraknąć również mnie, a jednym z zadań jakie sobie postawiłem jest dbanie o wizerunek medialny naszej grupy. Właśnie dlatego z ogromną radością informuję Was, Drodzy Czytelnicy, że niepełnosprawni fanatycy, którzy dotychczas stanowili nieformalną grupę pod skrzydłami stowarzyszenia kibiców Legii Warszawa stali się teraz formalną organizacją, której członków łączy miłość do Legii, wierność naszemu klubowi i wiara w to, że zawsze a zwłaszcza w sezonie, w którym świętujemy setną rocznicę powstania klubu będzie on mistrzem Polski.

Kibice z niepełnosprawnością są już z klubem od bardzo wielu lat, a od dekady dzięki pomocy kolegów z SKLW jeżdżą z zespołem także na mecze wyjazdowe.

Na długiej liście wspaniałych wyjazdów zapewniających ogromne emocje są między innymi wyprawa do Doniecka na mecz w eliminacjach Ligi mistrzów w 2006 roku czy choćby wyjazd na mecz ze Stiełą do Bukaresztu.

Człowiekiem, który wykonał ogromną pracę żeby doprowadzić do założenia stowarzyszenia jest Bartosz Pawlisiak. Jak podkreśla wszystko zaczęło się tak po prostu. „Byłem członkiem Stowarzyszenia kibiców Legii Warszawa i w 2006 roku zaczął się mój kontakt z kibicami z niepełnosprawnością. Na początku były tylko wyjazdy na mecze poza Warszawę, a potem rozszerzyliśmy ofertę bo czasami np. udaje nam się zaprosić jakiegoś aktora na spotkanie i zawsze na koniec sezonu organizujemy koncert.

Dla innego z wielkich fanatyków Legii Dariusza Krzyczkowskiego wizyty na Łazienkowskiej to coś więcej niż mecze. „To możliwość spotkania, poznania ciekawych ludzi. Grupa otwiera okno na świat, a na kolegów można liczyć nawet w ekstremalnie trudnych sytuacjach”. Jak podkreśla jednym z celów stowarzyszenia jest działalność na polu społecznym i lokalnym. „Myślimy o założeniu świetlicy dla dzieci” – opowiada.

Weteran grupy niepełnosprawnych fanów Legii Łukasz Chmielewski zauważył, że powstała ona jako pierwsza właśnie przy naszej drużynie. „Jesteśmy otwarci i zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na mecze i do nas” – dodaje. Powiem Wam szczerze, że bardzo się cieszę iż niepełnosprawni fanatycy zorganizowali się w stowarzyszenie. Fakt, że jestem wśród nich i będę mógł działać razem z innymi dla dobra Legii jest dla mnie wielką radością i zaszczytem. Wierzę, że nasza działalność rozwinie się błyskawicznie i przyniesie Legii i nam wszystkim jej fanom wiele dobrego. Myślę jednak, że nie pomylę się jeśli powiem, że dla każdego z nas najważniejsze jest wspieranie klubu w drodze po kolejny już dwunasty tytuł. W tym roku zdobyć go po prostu musimy żeby godnie uczcić pełen chwały i wielkich sukcesów wiek istnienia Legii. Jako kibice zrobimy więc wszystko żeby nasz doping poniósł piłkarzy już nie tylko po tytuł w Polsce, ale znacznie dalej ku zamkniętym od dwóch dekad bramom ligi mistrzów, które dla Polski otworzyć może tylko i wyłącznie klub tak wielki jak nasza Legia Warszawa.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.