Ilustracja artykułu - od trzech złotówek odejmowana jest jedna.

Mrożąca krew w żyłach podwyżka!

Ta niewiarygodna wręcz hojność państwa polskiego dotyczy rent i emerytur. Przeczytajcie sami. W przypadku osób, które pobierają minimalną emeryturę w wysokości 880,45 groszy podwyżka wyniesie uwaga 2,11 złotych. Jeśli ktoś z Was miałby wątpliwości czy przypadkiem się nie pomyliłem napiszę to słowami: dwa złote jedenaście groszy.

Człowiek pobierający przeciętne świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które wynosi mniej więcej tysiąc dziewięćset siedemdziesiąt złotych może liczyć na podwyżkę w wysokości cztery siedemdziesiąt. Sprawa dotyczy dziewięciu milionów obywateli, do których zaliczamy zarówno emerytów jak i rencistów. Na otarcie łez wszyscy oni otrzymają dodatki wypłacone w marcu. Wyniosą one odpowiednio 400 zł dla najuboższych otrzymujących świadczenia do 900 zł brutto, trzysta dla tych, którzy mieszczą się w przedziale 900 – 1100 zł, 200 dla bogaczy dysponujących kwotą do 1 500 złotych brutto i aż 50 złotych dla ludzi otrzymujących świadczenia do 2 000 tysięcy złotych. Dodatek nie będzie się wliczał do dochodu i nie trzeba będzie od niego odprowadzać składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zostanie wypłacony automatycznie bez konieczności składania dodatkowych dokumentów.

Czy ktoś z Was mógłby mi wyjaśnić o co tutaj chodzi? Pomijając już sam fakt tych zabawnych podwyżek, które wystarczą może na jeden dodatkowy bochenek chleba bez masła i szynki rzecz jasna to bardzo dziwny jest pomysł wypłacania jednorazowego dodatku. Wygląda to trochę na leczenie państwowych wyrzutów sumienia. Te kilkaset złotych w skali roku przy jednoczesnej podwyżce cen różnych artykułów nikomu w niczym nie pomoże. Obciąża tylko budżet państwa i jest wypłacane jak zawsze bezrefleksyjnie. Nikt nie uwzględnia faktycznych potrzeb i nie analizuje jaka pomoc byłaby najskuteczniejsza. Dlaczego więc świadczenia osób z niepełnosprawnością nie rosną proporcjonalnie do wskaźnika przeciętnego wzrostu wynagrodzeń. Jaki jest logiczny powód wyrzucania pieniędzy w błoto na jednorazowe dodatki i traktowania osób z niepełnosprawnością jak obywateli drugiej kategorii. Odpowiedzcie proszę na to pytanie, bo ja niestety nie potrafię.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.