Na zdjęciu znajduja sie cztery piękne kobiety - Modelki z Equal Models Agency, Monika Goliaszewska, Martyna Łysakiewicz, Sylwia Gajewska i Natalia Grynkiewicz. Dwie z nich wcieliły się w rolę hostess z niepełnosprawnością prowadząc Galę. Dwie Panie po bokach pozują na wózku inwalidzkim, Pani po srodku siedzzi na schodach, a kolejna stoi obok. Wszystkie sa pięknie ubrane w suknie wieczorowe, maja piekne fryzury i makijaże i wygladaja zjawiskowo.

Moja siostra Martyna Łysakiewicz hostessą na wielkiej Gali Integracji!

Wielka Gala Integracji jest w tym roku naprawdę wyjątkowa. Imprezę obsługują bowiem hostessy z niepełnosprawnością. Panie z Equal Models Agency reprezentują pierwszą w Polsce agencję modelek i modeli z niepełnosprawnościami. Jej założycielką jest blogerka i dziennikarka Sylwia Gajewska.

Podczas tegorocznej wielkiej gali wspólnie z Martyną Łysakiewicz zajmują się obsługą osób pojawiających się na scenie. Dziennikarze portalu niepelnosprawni.pl zapytali obie Panie czy wyobrażają sobie, że hostessy z niepełnosprawnością zaczną się pojawiać na dużych wydarzeniach kulturalnych? Jest taka szansa, wystarczy tylko, że ludzie otworzą swoje umysły – powiedziała Sylwia Gajewska. Niczego nam nie brakuje i możemy wykonywać pracę tak samo, jak osoby sprawne – dodała.

Założycielka Equal Models uważa, że stosunek do osób z niepełnosprawnościami w świecie mody ulega powolnym, ale konsekwentnym zmianom na lepsze. Zdaniem Martyny Łysakiewicz zwiększenie widoczności osób z niepełnosprawnością jest niezbędne by ograniczyć ich stygmatyzację. Uważa, że modelki z niepełnosprawnością muszą wysilać się o wiele bardziej by przebić szklany sufit. Ciągle nie ma równości na rynku pracy słabo dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami – dodała. Myślę, że w krajach Europy zachodniej ludzie są bardziej otwarci na niepełnosprawność. W Polsce trzeba jeszcze nad tym sporo popracować.

Obie modelki podkreśliły, że ich pojawienie się na Wielkiej Gali to krok w bardzo dobrym kierunku, który może wpłynąć pozytywnie na wizerunek osób z niepełnosprawnością.

Byłoby wspaniale gdyby inni pomyśleli o tym, by zaprosić nas na organizowane przez siebie wydarzenia – powiedziała Gajewska.

Pojawienie się pięknych kobiet z niepełnosprawnością na wielkiej i medialnej imprezie uważam za bardzo ważne wydarzenie. Takie inicjatywy bardzo skutecznie pomagają przełamywać różnego rodzaju uprzedzenia i bariery mentalne. Piękno i profesjonalizm to dwie cechy zupełnie niezależne od stanu zdrowia, więc nie istnieje żaden obiektywny powód, dla którego modelki z niepełnosprawnościami nie mogłyby uświetniać imprez swoją obecnością.

Gratuluję pomysłu organizatorom Wielkiej Gali Integracji. Jest mi tym bardziej miło, że wspomniana w artykule hostessa Martyna Łysakiewicz to moja siostra cioteczna. Do końca trzymała swój występ w tajemnicy. Kiedy z nią rozmawiałem nie zająknęła się o nim ani słowem. Słysząc więc o jej wyczynie byłem zaskoczony, ale i bardzo szczęśliwy.

Pozwólcie, że korzystając z faktu prowadzenia bloga serdecznie pogratuluję Martynie wspaniałego występu. Siostro jesteś doskonała! Trzymaj tak dalej. Jak mawia miłościwy ojciec dyrektor alleluja i do przodu. Tylko następnym razem nie bądź taka tajemnicza, najlepsza modelko Polski.

 

Źródło zdjęcia: www.maxmodels.pl, autor zdjęcia: Olga Cieślar

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Jeden komentarz: On Moja siostra Martyna Łysakiewicz hostessą na wielkiej Gali Integracji!

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.