Zdjęcie przedstawia plakat finału amp futbol cup 2016, na zdjęciu widać piłkarzy różnych narodowości, flagi, stadion i informacje o terminach i sponsorach.

Mistrzowie Świata zagrają w Warszawie – V edycja Amp Futbol Cup!

 Już 10 i 11 września na obiekcie DOSiR Praga Północ przy ulicy Kawęczyńskiej 44 w Warszawie reprezentacje Polski, Anglii, Francji, Hiszpanii, Rosji i Włoch zagrają w V edycji największego w Europie ampfutbolowego turnieju – Amp Futbol Cup. W sobotę 10 września odbędą się mecze grupowe, a w niedzielę 11 września faza decydująca wraz z meczem pokazowym PZPN kontra Dziennikarze.

Zdjęcie przedstawia dwóch ampfutbolistów w pościgu za piłką.

Amp Futbol Cup, czyli organizowany co roku w Polsce międzynarodowy turniej piłkarzy po amputacjach obchodzi swój mały jubileusz, stąd bardzo silna obsada oraz wiele atrakcji towarzyszących imprezie. Poza gospodarzami – Reprezentacją Polski zagrają również Mistrzowie Świata – Rosjanie, bardzo silni i doświadczeni Anglicy, notujący rewelacyjne wyniki młodzi Hiszpanie oraz zawsze groźni i walczący Francuzi i mistrzowie obrony Włosi. Tak silnych drużyn na Amp Futbol Cup jeszcze nie było.

Z pewnością na tegorocznej imprezie, jak co roku nie zabraknie również znanych osobistości ze świata sportu, tym bardziej że mecz finałowy poprzedzi starcie reprezentacji PZPN z reprezentacją Dziennikarzy. Na poprzednich edycjach Amp Futbol Cup można było spotkać przedstawicieli UEFA i zagranicznych związków piłkarskich, ale również np. Kubę Rzeźniczaka, Michała Kucharczyka, Romana Koseckiego, Dariusza Dziekanowskiego, czy Wojciecha Kowalewskiego.

Tegoroczny turniej tradycyjnie odbędzie się na obiekcie DOSiR Praga Północ, który wydaje się dla Polaków szczęśliwy. Każdą z dotychczasowych edycji imprezy biało-czerwoni kończyli bowiem na podium. Wciąż jednak brakuje im najważniejszego koloru do medalowego portfolio – złota.

W poprzedniej edycji Amp Futbol Cub Polacy po pokonaniu w grupie Francuzów (1:0) i Hiszpanów (2:1) w półfinale trafili na Włochów. Pewny triumf 3:0 pozwalał z dużymi nadziejami patrzeć na spotkanie finałowe, jednak kiedy w drugim półfinale Turcy roznieśli Hiszpanów aż 9:0 kibice przystępowali do oglądania finału pełni obaw. Obie drużyny stworzyły jednak wspaniałe widowisko. Polacy byli bardzo blisko sprawienia sensacji i pokonania potentatów znad Bosforu, jednak niewykorzystany rzut karny przy stanie 0:0 zemścił się w drugiej połowie i to Turcy zwyciężyli 2:1 wygrywając całe rozgrywki. Biało-czerwoni, którzy cały czas są jeszcze młodą drużyną w ampfutbolowym świecie, zostawili po sobie świetne wrażenie i są tym bardziej zdeterminowani żeby wygrać tegoroczną edycję.

Co roku wkładamy bardzo dużo pracy, tak indywidualnie jak i jako drużyna, by triumfować w tej imprezie i gorąco wierzę, że przy wsparciu kibiców tym razem się uda!  – mówi Bartosz Łastowski najlepszy strzelec  reprezentacji Polski (46 meczów, 30 goli, 10 asyst) –  Zagramy w grupie z Włochami i Rosjanami i na pewno tanio skóry nie sprzedamy! Ostatnie zgrupowania przebiegły pod dyktando zmian w taktyce i nastawieniu drużyny. W trakcie turnieju można się po nas spodziewać ofensywnej, a nawet ultraofensywnej gry. Wspólnie z kibicami chcemy stworzyć jedną, niepokonaną drużynę. Po rozgrywkach ligowych i zgrupowaniach kadry widzę, że każdy z powołanych na Amp Futbol Cup chłopaków zasłużył na występ i przyczyni się do końcowego historycznego triumfu!

Oprócz ampfutbolowych emocji na kibiców czekać będzie jeszcze więcej atrakcji niż w poprzednich latach. Mini-turnieje piłkarskie, konkursy z nagrodami, znani z największych sportowych imprez Crowd Supporters i DJ Ucho, malowanie twarzy, animacje dla dzieci oraz mecz piłkarskich gwiazd Reprezentacja PZPN vs. Reprezentacja Piłkarska Dziennikarzy.

Zdjęcie przedstawia terminarz zawodów. Lista spotkań wipisana jest poniżej w tekście.

Wszystkie mecze turnieju transmitowane będą na żywo na portalu www.sport.tvp.pl

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ampfutbol.pl

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Amp Futbol

Turniej dofinansowany jest ze środków m.st. Warszawy, Samorządu Województwa Mazowieckiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Partner Główny Reprezentacji Polski: Ottobock Polska

Partnerzy Turnieju i Reprezentacji Polski: PZPN, Orto Med Sport, DOSiR Praga Północ, Advert House, Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Football Masters, Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna.

Partner Medialny: TVP Sport


Wstęp na Amp Futbol Cup jest wolny! Zapraszamy!

sobota 10 września:

11:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju

11:30 – Polska v Włochy

12:45 – Anglia v Hiszpania

15:00 – Włochy v Rosja

16:15 – Francja v Anglia

18:30 – Polska v Rosja

19:45 – Francja v Hiszpania

 

niedziela 11 września:

10:00 – półfinał 1

11:30 – półfinał 2

13:00 – mecz o 5. miejsce

14:30 – mecz o 3. miejsce

16:00 – mecz pokazowy PZPN vs. Dziennikarze

17:00 – FINAŁ

18:15 – oficjalne zakończenie i wręczenie pucharów

 

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.