Zdjęcie przedstawia zadowolonych piłkarzy ampfutbolistów w czasie meczu. Ubrani są w czerwone koszulki z białym paskiem z orłem na piersi

Mistrzowie Polski na 12 miejscu w Piłkarskiej Lidze Mistrzów.

Dzisiaj na blogu zdecydowanie piłkarski dzień. O siedemnastej trener – Marek Dragosz – opowie o prowadzonej przez siebie kadrze Ampfutbolistów i przygotowaniach do tegorocznych mistrzostw Europy, a już teraz uzupełniam dla Was informacje z rozgrywek Piłkarskiej Ligi Mistrzów Głuchych.

Mistrz Polski drużyna MKSN Mazowsze Warszawa zajął w tym roku 12 miejsce. Znaleźliśmy się więc w połowie stawki.

Po wyjściu z grupy nasz zespół trafił na mistrza Włoch. O wyniku tego meczu zdecydowała szersza ławka przeciwników. Do przerwy remisowaliśmy jeden do jednego, ale w miarę upływu czasu, kiedy włoski trener mógł sobie pozwolić na dokonywanie większej liczby zmian, jego drużyna zaczęła osiągać zdecydowaną przewagę. Mecz zakończył się wynikiem jeden do pięciu i nasi mistrzowie musieli walczyć o miejsca 9-16.

Na zdjęciu znajdują sie ampfutboliści w trakcie trwania meczu. Mężczyźni grają w piłkę nożną podpierając się na dwóch kulach. Ubrani są w czerwone koszulki z białym paskiem z orłem na piersi

W kolejnym meczu wygraliśmy z mistrzem Szwecji – zespołem Lundia – dwa do jednego. Niestety następne dwie potyczki nasi zawodnicy przegrali zero do jednego z francuskim CS Paryż i niemieckim Augsburgiem – dwa do sześciu. Ostatecznie Polacy w rozgrywkach zajęli 12 miejsce przegrywając cztery i wygrywając trzy spotkania. Zajęliśmy też drugie miejsce w klasyfikacji fair play.

Autor zdjęć: Bartłomiej Budny