Na zdjęciu znajdują się zawodnicy polskiej drużyny blindfootballowej wraz z trenerami. Zawodnicy stoją na zielonej murawie boiska, stoją przodem, z rękami splecionymi z tyłu lub na baczność.

Mistrzostwa Europy w Anglii rozpoczęte.

Nareszcie nadszedł ten dzień. Kadra naszych niewidomych piłkarzy rozpoczyna dziś w angielskim Hereford walkę o Mistrzostwo Europy.To pierwszy start naszej młodej ekipy na tego typu imprezie i od razu los styka nas z gospodarzami turnieju Anglikami. Co dla polskich kibiców oznacza mecz z Anglią nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Dodatkowego smaczku nadaje meczowi fakt, że Anglicy to aktualni wicemistrzowie świata, którzy tytuł przegrali tracąc w ostatniej minucie dwie bramki z Argentyną. Będę oczywiście obszernie relacjonować wszystko to co dzieje się w Hereford.

Przed meczem z Anglią jeden z naszych piłkarzy Marcin Ryszka powiedział mi, że nastroje w kadrze są bojowe i czego jak czego, ale ambicji i walki na pewno naszym piłkarzom nie zabraknie.

Przyznał też w sekrecie, który ja teraz perfidnie ujawnię, że choć Anglicy są wicemistrzami świata to cała nasza drużyna wierzy i liczy na zwycięstwo. Szkoda, że tak emocjonującego wydarzenia nie możemy nigdzie obejrzeć. Pozostaje wam więc, Drodzy Czytelnicy, trzymać mocno kciuki za naszą reprezentację i cierpliwie czekać na moją relację, gdyż w Hereford mam swoich informatorów. Zatem do boju Polsko! Niech będzie lepiej niż w niezapomnianym ‘73 na Wembley.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.