Zdjecie przedstawia portret Iwony Cichosz, wykonane przez Kubę Laskowskiego. Pani Iwona uśmiecha się, ma na nosie okulary, białą koszulkę oraz granatową marynarkę. Na głowie burzę rudych, skręconych włosów.

Miss Świata Niesłyszących wystąpi w Tańcu z Gwiazdami!

Miss Świata Osób Niesłyszących Iwona Cichosz wystąpi w Tańcu z Gwiazdami. W następnej edycji show Polsatu wystąpi 22 tancerzy i tancerek.

Pani Iwona jest osobą niedosłyszącą od urodzenia i trzecim pokoleniem w rodzinie osób głuchych. Nauczyła się mówić, a dźwięki wychwytuje dzięki nowoczesnym aparatom słuchowym. Stała się tłumaczem dla swojej rodziny. Skończyła trzy kierunki studiów i jest pierwszą w Polsce dyplomowaną głuchą tłumaczką języka migowego. Od roku pracuje w firmie Migam jako szefowa zespołu, tłumaczy, a także jako specjalistka do spraw komunikacji z osobami głuchymi. Angażuje się w działania na rzecz osób niesłyszących.

Obala stereotypy związane z tą niepełnosprawnością i edukuje osoby słyszące wyjaśniając na czym polega komunikacja z głuchymi.

Domaga się by język migowy został uznany za język obcy. Od 2005 roku z Teatrem Pineska występowała na ulicach całego świata. Uwielbia pantomimę.

Iwona Cichosz będzie drugą osobą z niepełnosprawnością występującą w Tańcu z Gwiazdami. Trzy lata temu w programie wystąpił Jan Mela. Dotychczas największy sukces wśród osób z niepełnosprawnością odniósł amerykański model – Nyle Dimarco, który w zeszłym roku wygrał edycję programu w swoim kraju. Pierwszą osobą niesłyszącą, która wystąpiła w Tańcu z Gwiazdami była w 2008 roku laureatka Oskara – aktorka Marlee Matlin.

Zachęcam wszystkich do trzymania kciuków i wspierania Pani Iwony. Być może jako pierwsza osoba niedosłysząca w Polsce zostanie zwyciężczynią popularnego show? Życzę jej tego z całego serca.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.