Ilustacja przedstawia uproszczoną ikonkę człowieka na wózku inwalidzkim.

Mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną otwarte na Ursynowie.

Nowe mieszkanie treningowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną powstało na warszawskim Ursynowie. To pierwszy tego typu obiekt w dzielnicy.

Choć nowo powstałe mieszkanie chronione treningowe to tylko kropla w morzu potrzeb – bo z szacunkowych danych wynika, że w Warszawie żyje ponad pięćdziesiąt tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną – to wierzymy, że to kolejny krok w kierunku pozytywnych zmian – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

Mieszkanie powstało w budynku przy ulicy Kłobuckiej. W prawie 120 metrowym lokalu samodzielności będzie się mogło uczyć siedmioro podopiecznych jednocześnie. Mieszkanie jest także przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Mieszkańcy mogą tu przebywać od miesiąca do nawet roku w zależności od potrzeb i postępów w nauce samodzielnego życia. Mają zapewnioną pomoc w zakresie rehabilitacji usamodzielniającej czyli uczą się między innymi sprzątać, gotować czy robić zakupy.

Stworzenie odpowiednich warunków mieszkaniowych pozwoli przyszłym lokatorom na podjęcie nowych wyzwań, pomoże im pokonać bariery i umożliwi stanie się osobami samodzielnymi – powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Walc.

Mieszkańcom życzę osiągnięcia samych sukcesów, a kadrze zaangażowanej w realizację tego działania dużej satysfakcji z pracy. W stolicy oprócz nowo powstałego mieszkania funkcjonuje jeszcze pięć innych mieszkań chronionych współfinansowanych z funduszy miejskich. W najbliższym czasie zostaną oddane kolejne dwa na Pradze Północ jedno dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, a drugie dla ludzi chorujących psychicznie.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.