plakat promujący wygraną polaków, Amp Futbol wygrywamy z Haiti, jesteśmy w ćwierćfinale Polska Haiti 2:0

Meksykańska przygoda trwa. Polacy w ćwierćfinale mistrzostw świata Amp Futbol!

Reprezentacja Polski pokonała Haiti 2:1 i już dziś zagra w ćwierćfinale ampfutbolowych mistrzostw świata. Obie bramki dla biało-czerwonych zdobył najskuteczniejszy zawodnik w historii polskiej kadry Bartosz Łastowski. W spotkaniu, którego stawką będzie miejsce w gronie najlepszych czterech drużyn globu, naszym rywalem będą wicemistrzowie świata – Angola. Początek meczu o północy czasu polskiego. Transmisja na profilu facebookowym Amp Futbol Polska oraz na stronie i w aplikacji mobilnej sport.tvp.pl.

Plakat ćwierćfinał Polska Angola 2 listopada godzina 24:00

Pojedynek z niepokonanym dotychczas rywalem z Karaibów rozpoczął się dla biało-czerwonych fatalnie. Już w drugiej minucie spotkania nasi rywale zdobyli bramkę po błędzie Marcina Guszkiewicza i znalezieniu się przez jednego z haitańczyków w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wyrównanie przyszło dziesięć minut później za sprawą Bartosza Łastowskiego (link do wywiadu z Bartkiem na blogu), który perfekcyjnie wykonanym rzutem wolnym z dwudziestu metrów nie dał szans bramkarzowi rywala. Ostateczny cios Polacy zadali rywalowi w doliczonym czasie gry. W roli głównej ponownie wystąpił „polski Messi”, który strzałem w krótki róg dał biało-czerwonym zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

– Zagraliśmy w tym meczu to, co potrafimy najlepiej. Byliśmy świetni w grze obronnej, którą z konsekwencją kontrolowaliśmy przez cały mecz. Musimy tę koncentrację i styl gry utrzymać w następnym spotkaniu – ocenił mecz kapitan naszej reprezentacji Przemysław Świercz.

W pojedynku o awans do najlepszej czwórki świata Polacy zagrają z wicemistrzem świata – Angolą. Zespół z Afryki po bardzo dobrym spotkaniu pokonał w 1/8 finału Włochów 2:0. Było to trzecie zwycięstwo zawodników z Angoli w czterech dotychczasowych meczach turnieju. Jedyną porażkę nasi rywale zanotowali w ostatnim spotkaniu fazy grupowej właśnie przeciwko Haiti.

Spotkanie z Angolą będzie drugim w historii starciem obu reprezentacji. Cztery lata temu w półfinale mistrzostw świata po wyrównanej walce lepsi okazali się nasi rywale, wygrywając 1:0.

Pomimo niekorzystnego bilansu z dzisiejszym rywalem, nasi kadrowicze do spotkania z Angolą podchodzą bardzo pewni siebie.

– Nie kalkulujemy już, na kogo trafiamy. To my mamy czuć się mocni, a jeśli chcemy być mistrzami świata, musimy wygrywać z każdym kolejnym rywalem – komentuje Przemysław Świercz.

– Jeśli z Angolą zagramy taki sam mecz, jestem spokojny o półfinał – dodaje strzelec obu bramek we wczorajszym meczu, Bartosz Łastowski.

Początek meczu ćwierćfinałowego Polska-Angola o północy czasu polskiego. Transmisja na żywo z tego spotkania na profilu facebookowym www.facebook.com/AmpFutbolPolska, a także na stronie www.sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Partner Główny Reprezentacji Polski: Grupa ENERGA
Oficjalni Sponsorzy: OSHEE i Robert Lewandowski
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, IFB
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partner Techniczny: Vita-Sport
Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, All Promote
Udział reprezentacji Polski w mistrzostwach dofinansowuje: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Mistrzostwa Świata Amp Futbol – Meksyk 2018
San Juan de los Lagos, 27 października – 4 listopada 2018.amp

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.