"Zdrowe rzeki – recepta na zmianę klimatu" przypomina WWF Polska. zdjęcie przedstawia piękny krajobraz natury: płynąca rzeka wśród drzew i zarośli

Mapy – Strażnicy rzek WWF

Wiosna nadeszła – Strażnicy Rzek w pełnej gotowości! Na pewno ucieszy Was wiadomość, że na stronie https://straznicy.wwf.pl/mapy/ udostępniono pierwszą w Polsce interaktywną mapę wszystkich rzek! Teraz po kliknięciu na interesujący nas strumień możemy zobaczyć cały jego przebieg.

Interaktywna mapa może być zwykłą przeglądarką, ale też niezbędnym narzędziem przy prowadzeniu monitoringu rzek.

Monitoring pozwala na weryfikację faktycznego stanu rzek,  ponadto umożliwia zgromadzenie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia interwencji i lokalnych akcji.

Monitoring prowadzony jest na bazowym odcinku długości 2 km. Podział rzeki na odcinki można znaleźć na MAPIE, gdzie możemy także wydrukować potrzebny nam fragment mapy oraz skorzystać ze specjalnego linku, który przeniesie nas do elektronicznej ankiety, umożliwiającej gromadzenie danych.

Zebrane do tej pory informacje o rzekach oraz zdjęcia w łatwy sposób obejrzymy na MAPIE WYNIKÓW MONITORINGU.

W jaki sposób przygotować się do przeprowadzenia monitoringu oraz jak wypełnić ankietę znajdziecie w artykule Monitoring? Od czego zacząć.

Najłatwiej zapoznać się z terenową wersją ankiety, czyli formularzem pomocniczym podczas prowadzenia monitoringu. Dzięki niemu nie zapomnimy zebrać potrzebnych informacji. Formularz terenowy dostępny jest TUTAJ

Wypełniając ankietę niezbędne jest hasło dostępne TUTAJ, tylko dla zalogowanych użytkowników.

Mapa hydrograficzna WWF jest zgodna z MPHP (Mapą Podziału Hydrograficznego Polski). Kliknij tutaj i przyłącz się do akcji!

 

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.