zdjęcie przedstawia lekarzy w trakcie operacji. Widac sale operacyjna oraz zblizenie na narzedzia leżące na stole. Lekarze ubrani są w niebieskie fartuchy, czepki, rękawiczki i maseczki.

Lekarze z Grenoble przyszyli pacjentce ramiona.

Znakomite osiągnięcie francuskich lekarzy z Grenoble. Dokonali oni udanej reimplantacji obydwu ramion u kobiety, która wpadła pod pociąg. Operacja przeprowadzana jest niezwykle rzadko – a we Francji zrobiono to po raz pierwszy.

Lekarze twierdzą, że pacjentka jest już w stanie poruszać obydwoma przyszytymi ramionami jednocześnie.

Operację przeprowadziły dwa zespoły chirurgów. Trwała cztery godziny, a o jej powodzeniu zadecydowało to, że pacjentka trafiła na stół zaledwie godzinę i pięćdziesiąt minut po wypadku. Do zdarzenia doszło wieczorem 14 sierpnia na stacji kolejowej Chambery w Alpach oddalonej od Grenoble o sześćdziesiąt kilometrów. Reuters nie informuje jakie były okoliczności wypadku.

Duże znaczenie dla powodzenia zabiegu miało to, że przeprowadził go bardzo doświadczony w reimplantacjach zespół lekarzy. Liczyła się każda minuta. Zbyt późny transport chorego w takiej sytuacji sprawia, że w odciętej kończynie pojawiają się tak duże zmiany, że operacja nie jest możliwa lub szanse jej powodzenia są niewielkie.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.