ŁAZIENKA DLA SINGLA

Żyjemy coraz szybciej, ucząc się segregować informacje. Czy umiemy też segregować przestrzeń i rzeczy, żeby utrzymać porządek? Łazienka dla singla, albo inaczej mówiąc mała łazienka w bloku, to gotowa realizacja i pomocna ściągawka do zaadoptowania naszej łazienkowej przestrzeni. Wszystko wyjaśnia i opisuje autorka projektu, architekt wnętrz, Ola Wołczyk (www.olawolczyk.pl.)

Wbrew pozorom stworzenie funkcjonalnej łazienki dla singla (http://www.kolo.com.pl/aranzacja-lazi…) nie jest zadaniem prostym, gdy w grę wchodzi mikroskopijna przestrzeń do zagospodarowania w maksymalnie efektywny sposób, nie ma jednak rzeczy niemożliwych – dzięki kreatywnemu wykorzystaniu dostępnej przestrzeni nawet nieduża łazienka może być bardzo wygodna w użytkowaniu. Zasadniczo przestrzeń taka musi być wielofunkcyjna – w tym konkretnym przypadku w obrębie jednego pomieszczenia znalazły się łazienka, pralnia, biblioteka oraz schowek. Dzięki niestandardowemu zastosowaniu zestawów podtynkowych, na których wiszą umywalka i WC, uzyskano dodatkową szeroką półkę, a przestrzeń nad nią zagospodarowano wiszącymi szafkami o dość znacznej pojemności. Dodatkowo jest w łazience wisząca szafka podumywalkowa z wilgocioodpornych materiałów, a wieszak na ręczniki jest jednocześnie elektryczną suszarką. Z uwagi na brak miejsca na wannę zastosowano płaski brodzik oddzielony od reszty łazienki drzwiami z hartowanego szkła. Pralnia i schowek zostały zaprojektowane jako element zarówno funkcjonalny, jak i czysto estetyczny, dzięki czemu nie zwracają na siebie dużej uwagi, zresztą centralnym punktem łazienki są książki umieszczone na stalowych półkach.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.