Wizytacja EAFF w Krakowie. Cała delegacja stoi na środku murawy na stadionie trzymając szalik AMP FUTBOL

Kraków walczy o ampfutbolowe Mistrzostwa Europy! Mi

Delegacja Europejskiej Federacji Ampfutbolu (EAFF) odwiedziła Kraków, który ubiega się o prawo organizacji ampfutbolowych mistrzostw Europy w 2020 roku.

W piątek do Polski przylecieli sekretarz generalny EAFF Simon Baker i przewodniczący komisji mistrzostw Dave Tweed, którzy w imieniu europejskiej federacji odwiedzili Kraków chcący zorganizować Euro 2020. Przedstawiciele EAFF byli bardzo zadowoleni z rezultatów wizytacji.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem przygotowań Polski do organizacji tych mistrzostw – przyznał Baker.

Przedstawiciele EAFF i Amp Futbol Polska odwiedzili stadiony Cracovii, Wisły i Garbarni oraz hotele i inne obiekty niezbędne przy organizacji tak dużej imprezy. Spotkali się także z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim, który potwierdził, że miasto wesprze organizację imprezy.

Bycie gospodarzem mistrzostw Europy byłoby dla nas wielkim wyzwaniem, ale liczymy, że będziemy mogli się go podjąć. Mamy też nadzieję, że organizując je w Krakowie udowodnimy jak piękny może być ampfutbol i jak popularny staje się sport osób niepełnosprawnych. Chcielibyśmy, aby był to kolejny etap fantastycznego rozwoju ampfutbolu w Polsce – przyznał Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Podczas turnieju spodziewamy się trybun pełnych kibiców i świetnej gry naszej kadry – dodał Widłak, który jest również prezesem EAFF. Jako przedstawiciel jednego z kandydatów nie bierze jednak udziału w procesie wyboru organizatora Euro 2020.

Po wizytacji EAFF w Krakowie szanse na przeprowadzenie turnieju w Polsce są duże. – Amp Futbol Polska znane jest w całej ampfutbolowej Europie z organizacji świetnych turniejów, więc spodziewaliśmy się bardzo dobrze przygotowanej wizytacji. Podczas poprzednich mistrzostw Europy Turcja bardzo wysoko zawiesiła jednak poprzeczkę i kolejny gospodarz stanie przed wielkim wyzwaniem – wyjaśnił Baker przypominając, że finał Euro 2017 na Vodafone Arena w Stambule na żywo obejrzało 41 tysięcy widzów.

Gospodarz mistrzostw Europy 2020 zostanie oficjalnie wybrany już 2 marca 2019 podczas kongresu EAFF w Warszawie.

Aktualnym mistrzem Europy jest Turcja, a wicemistrzem – Anglia. Podczas Euro 2017 brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.