Zdjęcie przedstawia Adama WIśniewskiego śpiewającego do mikrofonu i grającego na gitarze.

Konkurs Człowiek bez barier 2015. Wasz głos może przesądzić o zdobyciu tytułu przez jednego z kandydatów. Do końca rywalizacji pozostały już tylko godziny – Rejestrujcie się i głosujcie!

Konkurs Człowiek bez barier to niezwykle ciekawa rywalizacja organizowana przez stowarzyszenie Integracja. O ten zaszczytny tytuł rywalizują osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które albo osiągnęły duży sukces osobisty albo robią coś ciekawego i pożytecznego społecznie. Najlepiej jest oczywiście gdy udaje im się połączyć te dwie rzeczy. Jeśli znacie osobiście jakąś ciekawą i nieprzeciętną osobę z niepełnosprawnością możecie śmiało zgłosić ją do konkursu. Następnie kapituła wyłania piętnastkę, która rywalizuje w internetowym głosowaniu o nagrodę publiczności. Oczywiście każdy z kandydatów godzien jest uwagi i osiągnął nie mało, ale muszę się wam przyznać, że w tym roku mam swojego wyraźnego kandydata.

Jest nim Adam Wiśniewski. Ten niezwykle pomysłowy i dzielny człowiek jest podobnie jak ja osobą niewidomą. Ma też lekki niedosłuch co jednak nie przeszkadza mu grać na wielu instrumentach w tym na gitarze. Wspólnie ze starszym bratem Krzysztofem stworzyli zespół „Wiśniewscy Brothers”, a utwory które wykonują są ich własnymi dziełami zarówno jeśli chodzi o słowa jak i o muzykę. Adam ponadto z wykształcenia jest politologiem, a więc w obecnych ciekawych czasach z pewnością będzie miał dużo tematów do analizy. Od 2012 roku pracuje w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim i jest starszym inspektorem w wydziale do spraw cudzoziemców. Kilka lat temu współtworzył stowarzyszenie Bonum Publicum działające na rzecz pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Aktualnie jest prezesem stowarzyszenia Włączeni o podobnym profilu działalności. Adam jest osobą niezwykle pogodną i żyje pełną życia. Jeszcze za czasów studenckich występował w chórze UKSW z którym zwiedził kawał świata. Przyjaciele mówią o jego głosie, że to skrzyżowanie Riedla z Cugowskim. I rzeczywiście kiedy słyszy się głos Adama człowiek jest pod ogromnym wrażeniem bijącej z niego pasji, siły i radości słyszalnej w każdym dźwięku. O Wiśniewskim można z całą pewnością powiedzieć, że kocha muzykę i właśnie za jej pośrednictwem wyraża swoje mega pozytywne emocje. Domyślacie się pewnie, a ja także nie zamierzam robić z tego tajemnicy, że znam Adama osobiście i właśnie dlatego, wiem że jest to człowiek, który dzięki sile własnego charakteru i pogodzie ducha rzucił wyzwanie obydwu rodzajom niepełnosprawności i śpiewająco z nimi wygrał.

Gorąco proszę Was o głosy na jego kandydaturę bo naprawdę określenie Człowiek bez barier idealnie do niego pasuje. Głosować możecie na portalu www.niepelnosprawni.pl gdzie w zakładce aktualności znajdziecie szczegółowe informacje o konkursie oraz link do strony gdzie możecie oddać głos. Honorowy patronat nad konkursem objęła małżonka prezydenta pani Agata Kornhauser-Duda. Liczę na Was moi wierni i wspaniali czytelnicy. Nie zawiedźcie i pomóżcie wygrać Adamowi.

foto: www.niepelnosprawni.pl

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.