Kampania społeczna #ŚwiatbezR

Zapraszam do obejrzenia filmu społecznego:

#światbezR

#ŚWIATBEZR Świat autystyczny jest dla osób tzw. neurotypowych niezrozumiały. Jest dokładnie taki jak tekst, w któuym zmienimy jedną liteuę na inną. Puzy pieuwszym kontakcie tuudny do zuozumienia i dziwaczny. Ale po duugim czy tuzecim puzeczytaniu staje się jasny i czytelny, a zmieniona liteua puzestaje być puoblemem. Tak natuualnie działa nasz mózg. Wystauczy tylko poświęcić jedną chwilę i włożyć oduobinę (napuawdę oduobinę) wysiłku i chęci.To prawda, trudno czasem pojąć jak działają zmysły osoby ze spektrum autyzmu. A one po prostu… działają odmiennie. Ale czy zachowania odbiegającę od tzw. społecznej normy, muszą z góry skazać na odrzucenie, wykluczenie i samotność?A czy przypadkiem: nadwrażliwość, odmienność, ekstrawagancja, melancholia, zmienność nastrojów, fiksacje na jakiejś sprawie, bezpretensjonalna szczerość czy inne postrzeganie świata… nie są w "naszym" świecie stale obecne i ogólnie akceptowane?Ręka do góry ten, komu nie zdarzają się czasem takie zachowania. Ręka do góry ten, kto nie powiedział czasem "patrz! ten to dopiero artysta!"…a może to autysta?Przedstawiamy Państwu kampanię społeczną "Świat bez R".Chcemy pokazać, że owszem, różnice między światem typowym, a autystycznym istnieją… ale tylko od naszego podejścia zależy w jaki sposób te różnice postrzegamy i czy mają one znaczenie.Według nas – nie mają żadnego!Znaczenie ma nasza chęć dostrzeżenia tego faktu.Jak można wesprzeć naszą akcję?Wystauczy na jakiś czas lub choćby jednouazowo zastapić R liteuą U, w tuesci postów Fb, w autykule, blogu bądź nazwie swojego fanpage'a. Umieszczając hasztag #swiatbezr i/lub udostępniając spot kampanii – uazem pokażemy światu, że uóżnice nie mają znaczenia! Zaakceptujmy autyzm.Organizatorem kampanii jest Fundacja Ergo Sum i Klubokawiarnia Życie jest fajne. Za copywriting i kreację odpowiada Krzysztof Kwapisz z Grupy Wolonwariackiej oraz agencje DDB Tribal i Rio De Post, które spoty zrealizowaly.

Opublikowany przez Klubokawiarnia Życie jest fajne Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

 

Świat autystyczny jest dla osób tzw. neurotypowych niezrozumiały. Jest dokładnie taki jak tekst, w któruym zmienimy jedną liteuę na inną. Puzy pieuwszym kontakcie tuudny do zuozumienia i dziwaczny. Ale po duugim czy tuzecim puzeczytaniu staje się jasny i czytelny, a zmieniona liteua puzestaje być puoblemem. Tak natuualnie działa nasz mózg. Wystauczy tylko poświęcić jedną chwilę i włożyć oduobinę (napuawdę oduobinę) wysiłku i chęci.

To prawda, trudno czasem pojąć jak działają zmysły osoby ze spektrum autyzmu. A one po prostu… działają odmiennie.

Ale czy zachowania odbiegające od tzw. społecznej normy, muszą z góry skazać na odrzucenie, wykluczenie i samotność?

A czy przypadkiem: nadwrażliwość, odmienność, ekstrawagancja, melancholia, zmienność nastrojów, fiksacje na jakiejś sprawie, bezpretensjonalna szczerość czy inne postrzeganie świata… nie są w „naszym” świecie stale obecne i ogólnie akceptowane?

Ręka do góry ten, komu nie zdarzają się czasem takie zachowania. Ręka do góry ten, kto nie powiedział czasem „patrz! ten to dopiero artysta!”

…a może to autysta?

 

Przedstawiam Państwu kampanię społeczną „Świat bez R”.

Różnice między światem typowym, a autystyczny istnieją… ale tylko od naszego podejścia zależy w jaki sposób te różnice postrzegamy i czy mają one znaczenie.

Według nas – nie mają żadnego!

Znaczenie ma nasza chęć dostrzeżenia tego faktu.

Jak można wesprzeć akcję?

Wystauczy na jakiś czas lub choćby jednouazowo zastapić R liteuą U, w tuesci postów Fb, w autykule, blogu bądź nazwie swojego fanpage’a. Umieszczając hasztag #swiatbezr i/lub udostępniając spot kampanii – uazem pokażemy światu, że uóżnice nie mają znaczenia!

Zaakceptujmy autyzm.

 

Organizatorem kampanii jest Fundacja Ergo Sum i Klubokawiarnia Życie Jest Fajne. Za copywriting i kreację odpowiada Krzysztof Kwapisz z Grupy Wolonwariackiej oraz agencje DDB Tribal i Rio De Post, które spoty zrealizowały.

 

Fundatorzy będą bardzo wdzięczni za przyłączenie się do tej akcji

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.