Zdjęcie przedstawia zawodników drużyny WKS Śląsk Wrocław stojących na murawie.

Kadra na miesiąc przed mistrzostwami Europy

Zachęcam was gorąco do lektury niezwykle ciekawego wywiadu z trenerem kadry niewidomych piłkarzy Lubomirem Praskiem. Dowiecie się jakie były początki tej dyscypliny w naszym kraju, jakie zasady obowiązują w blindfootballu, a także z jakimi nadziejami nasi piłkarze jadą na mistrzostwa Europy do Anglii. Zaczynają się w drugiej połowie sierpnia, a biało czerwoni zagrają z całą czołówką europejską, między innymi z Niemcami, Anglią i Włochami.

Mocno trzymam za nich kciuki tym bardziej, że football to moja ukochana dyscyplina. Jak dziś pamiętam mecze, które wspólnie z kolegami rozgrywaliśmy dzwoniącą piłką, w tak zwanym parowie spełniającym rolę niewielkiego boiska. Zazwyczaj stałem na bramce i broniłem jej z wielką determinacją.

W jednym ze spotkań chcąc powstrzymać szarżującego napastnika drużyny przeciwnej ugryzłem go w rękę.

Czynem tym wyprzedziłem co najmniej o kilka lat osiągnięcie słynnego gryzonia Luisa Suareza. Sędzia nic nie dostrzegł i drużyna została uratowana. Nasi blindfootballiści nie uciekają się do aż tak drastycznych metod, ale ambicji im nie brakuje, o czym przekona was dzisiejszy tekst.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.