Zdjęcie przedstawia dziewięć znaczków pocztowych z Paraolimpijczykiem Rafałem Wilkiem podczas zmagań w handbike'u

Już od jutra w sprzedaży znaczek z triumfatorami z Rio!

Ciekawa wiadomość dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów znaczków. Już jutro Poczta Polska wprowadzi znaczek emisji Sukcesy Polskich Paraolimpijczyków Rio 2016. W ten sposób uhonorowane zostaną fantastyczne osiągnięcia naszych sportowców z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że w stolicy Brazylii zdobyli oni 39 medali – 9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. Autorem znaczka jest Karol Tabaka. Przedstawia zmagania w handbike’u naszego terminatora kolarskiego – Rafała Wilka, który jak wielu innych wspaniałych sportowców wypowiadał się już na blogu specjalnie dla czytelników www.kolociebie.com. Przypomnijmy, że Wilk przed poważnym wypadkiem i złamaniem kręgosłupa był świetnym żużlowcem.

W Rio jako chorąży reprezentacji niósł podczas ceremonii otwarcia Polską flagę. Podczas Igrzysk wywalczył swój trzeci złoty medal olimpijski w kolarstwie ręcznym.

Data wprowadzenia znaczka do obiegu nie jest przypadkowa. Trzeciego grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony w 1992 roku przez zgromadzenie ogólne ONZ, które chciało w ten sposób zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami z resztą społeczeństwa.

Inicjatywa Poczty Polskiej bardzo mnie cieszy. O sukcesach naszych doskonałych sportowców z niepełnosprawnościami jest coraz głośniej i wreszcie po wielu latach ich wysiłek zaczyna być doceniany. Można powiedzieć, że w końcu, ponieważ pierwszy raz na Igrzyskach Paraolimpijskich nasza kadra wystąpiła już w 1972 roku. Sam z dużą przyjemnością kupię taki znaczek i Was również gorąco do tego zachęcam. Można go nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej lub za pośrednictwem jej sklepu internetowego.

 

Źródło zdjęcia: Inf. prasowa

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.