na zdjęciu widoczni są zwycięzsy - asia i michał, pozują na tle wnętrza stadionu

Joanna Mazur sportowcem roku

Potrójna medalistka Mistrzostw Świata Joanna Mazur i jej przewodnik Michał Stawicki zdobyli tytuł Sportowców Roku 2017 w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Przy okazji multimedalistka zaapelowała do ministra sportu o ponowne rozpatrzenie jej wniosku o stypendium sportowe.

Na początku chciałabym podziękować rodzicom. Kocham Was i bardzo dziękuję za wsparcie także dla rodzeństwa. Podziękowania także dla trenera Salamonowicza oraz całej grupy biegowej z Krakowa. W momencie gdy przestałam widzieć poznałam najważniejszą osobę. Mój przewodnik, przyjaciel a także trener. Proszę o wielkie brawa dla Michała Stawickiego – mówiła Mazur.

Nasza mistrzyni dodała także prośbę do Ministra Sportu Witolda Bańki: Chcieliśmy skierować apel do pana Ministra Sportu o ponowne rozpatrzenie naszego wniosku o stypendium. Panie ministrze to wsparcie finansowe jest nam naprawdę niezbędne jak tlen na ostatnich czterystu metrach.

Obecny na gali minister odpowiedział natychmiast: Pozwolę sobie na kilka słów ad vocem do wystąpienia wspaniałej Pani Asi. Pani Asiu właśnie dlatego w tym roku znowelizowaliśmy ustawę o sporcie żeby móc przyznać stypendium właśnie w takich okolicznościach, dlatego sprawa jest już załatwiona. A druga rzecz do team 100 dołączą kolejni beneficjenci także paraolimpijczycy. Pani Asiu wraz z trenerem zapraszam do tej grupy – powiedział polityk.

Podczas tegorocznej gali tytuł super championa otrzymał także Tomasz Gollob, najsłynniejszy polski żużlowiec, który w zeszłym roku uległ poważnemu wypadkowi.

Wszystkich czytelników, którzy chcieliby wiedzieć więcej o naszej mistrzyni Joannie Mazur zapraszam do lektury wywiadu, który ukazał się bezpośrednio po jej triumfach na naszym blogu. Znajdziecie go tutaj.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.