Zdjęcie przedstawia nowoczesną łązienkę hotelową w odcieniach granatu i błękitu na ścianach, bieli na podłodze i koralowej szyby prysznicowej. Po lewej stronie umywalka, po środku sedes, po prawej prysznic bezbrodzikowy

Jak wyposażyć łazienkę hotelową?

Elegancka i praktyczna łazienka w hotelu to duże wyzwanie nie tylko dla inwestora, ale także architekta. Wymagania stawiane przez właścicieli hoteli, a przede wszystkim przez hotelowych gości są wysokie. Osoby spędzające czas w hotelu muszą być zadowolone z pobytu, wtedy wrócą kolejny raz i polecą miejsce znajomym.

Dbałość o dobre samopoczucie gości zaczyna się od łazienki. Nie chodzi tu o ogólne wrażenie, lecz przede wszystkim o detale. Warto zatem skupić się na właściwych rozwiązaniach, a następnie strategicznie je wdrażać. Na przykład, dzięki zastosowaniu toalet myjących Geberit AquaClean nawet niewielka łazienka stanie się oazą komfortu. Dodanie innowacyjnego produktu znacząco uatrakcyjni hotelową ofertę.

Łazienka hotelowa 2015 Moonlight Puro, po lewej stronie prysznic bezbrodzikowy, po srodku blat z umywalką, po prawe sedes, wszystko w odcieniach bieli, szarości oraz granatowych płytek z graficznym wzorem.

Najważniejszą łazienką, z której najczęściej korzysta hotelowy gość jest łazienka znajdująca się w jego pokoju. To w niej relaksuje się np. po całym dniu podróży. Łazienka hotelowa powinna spełniać wszystkie wymagania i normy, zapewniać odpowiedni poziom komfortu i higieny. Wybierając najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak toalety myjące Geberit AquaClean, wychodzi się oczekiwaniom gości naprzeciw, stwarzając odpowiednią atmosferę, poziom luksusu i zapewniając pełną satysfakcję w zakresie wygody i higieny.

Łazienka hotelowa ultra reflex, po lewej stronie znajduje sie prysznic bezbrodzikowy po prawej plat z naturalnego kawałka drewna, na któeym stoi umywalka, całość w odcieniach bieli i szarości

Dobrym rozwiązaniem w hotelowej łazience jest wykorzystanie umywalek nablatowych (stawiane na blat, wpuszczane w blat, lub montowane pod blatem), dzięki nim w łazience zachowany zostaje porządek, ponieważ gość będzie mógł bez problemu zostawić swoje przybory kosmetyczne na blacie. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w łazienkach hotelowych są kabiny prysznicowe: półokrągłe lub kwadratowe oraz drzwi montowane we wnękach. Najlepsze są kabiny wykonane są z hartowanego szkła pokrytego łatwą w czyszczeniu powłoką, która pozwala utrzymać je w czystości. Jednocześnie powłoka ta zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, w przypadku zbicia się szyby.

Łazienki w obiektach hotelowych to również pomieszczenia wykorzystywane do użytku przez większą liczbę osób. W hotelach, takie miejsca znajdują się najczęściej w pobliżu lobby, strefach SPA i Wellness, czy w niedalekiej odległości od hotelowych restauracji. Miejsca te również powinny charakteryzować się przede wszystkim najwyższym poziomem czystości i higieny, który gwarantują np. deski z funkcją antybakteryjną.

Osobną kategorię toalet w obiektach hotelowych stanowią łazienki, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy ich projektowaniu należy pamiętać o doborze odpowiednich produktów i o możliwie jak najbardziej uniwersalnym i funkcjonalnym charakterze. Ważne jest dostosowanie miski ustępowej do wysokości 48 cm. Łazienka powinna być wyposażona w poręcze uchylne lub stałe przy umywalce oraz dwie poręcze przy toalecie. Ze względu na specjalny charakter takiej łazienki oraz na bezpieczeństwo osób korzystających z niej ważne jest stosowanie produktów z niezbędnymi atestami i certyfikatami.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.