Jak wyleczyć serce wywołując zawał alkoholem?

Czy wiecie, że kontrolowany zawał serca może poprawić jego pracę? Metoda jest dodatkowo bardzo wdzięczna dla alkoholików, gdyż ta zacna substancja jest niezbędna do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu. Zabieg wykonuje się metodą ablacji alkoholowej. Polega ona na wprowadzeniu przez naczynia krwionośne do komory serca cewnika by w jednej z gałązek tętnicy przegrodowej podać wysokoprocentowy alkohol etylowy. W efekcie dochodzi do uszkodzenia przerośniętego fragmentu przegrody międzykomorowej i występuje martwica tego fragmentu mięśnia tak jak przy zawale serca.

Niezwykle istotne jest podanie odpowiedniej ilości alkoholu w miejscu, które można zidentyfikować dopiero w trakcie zabiegu. Jeśli zawał byłby zbyt rozległy przegroda mogłaby pęknąć natomiast jeśli nie obejmie odpowiedniego obszaru to nie zostanie osiągnięty wystarczający efekt – wyjaśnia operator zabiegu Doktor Tomasz Grzebieniak z uniwersyteckiego szpitala medycznego we Wrocławiu.

Zabieg jest nieinwazyjny a zaraz po nim pacjent szybko wraca do formy mimo iż proces cieńczenia mięśnia przerośniętej przegrody trwa kilka miesięcy. Wydolność pacjentki poprawia się z każdym tygodniem. Metodę ablacji zastosowano we Wrocławiu lecząc sześćdziesięcio trzy letnią kobietę. Ten sposób przeprowadzania zabiegu jest przewidziany dla osób cierpiących na kardiomiopatię przerostową. Cierpiący na to schorzenie chory skarży się na duszności przy najmniejszym wysiłku i w praktyce nie może normalnie funkcjonować. Szef kliniki kardiologii profesor Andrzej Mysiak powiedział, że był to pierwszy zabieg ablacji alkoholowej na dolnym Śląsku a w całym kraju przeprowadzono dotychczas tylko kilka takich operacji. Cóż pozostaje mi serdecznie pogratulować wrocławskim specjalistom i wyrazić podziw, że potrafili oni dla przywrócenia zdrowia pacjentce wykorzystać nawet tak negatywne rzeczy i zjawiska jak alkohol i zawał. Jak widzicie każdy wynalazek na świecie może mieć pozytywne zastosowanie. Jak się czasem okazuje nie tylko na imprezach ale i w medycynie.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.