Iwona Cichosz i Stefano terrazzino

Iwona Cichosz zachwyciła wszystkich w Tańcu z Gwiazdami.

Świetny występ Iwony Cichosz w pierwszym odcinku Tańca z Gwiazdami. Miss Świata Niesłyszących zrobiła furorę fantastycznym wykonaniem Cha-chy.

Nie słyszysz, ale udowadniasz, że muzyka jest w ciele, w głowie. Tańczysz jakbyś tę muzykę słyszała – powiedziała wzruszona jurorka Iwona Pavlović.

Pani Iwona i jej partner Stefano Terrazzino otrzymali 33 punkty i przeszli do kolejnego etapu rywalizacji.

Stres, radość euforia teraz mogę dzielić się swoimi emocjami – powiedziała tuż po zakończeniu programu szczęśliwa pani Iwona dziennikarzom portalu niepelnosprawni.pl. Gdy zobaczyłam swoją historię wyświetlaną na początku, gdy poczułam, że teraz mogę spełniać swoje marzenia, to aż chciało mi się płakać – dodała, nie kryjąc wzruszenia.

Pani Iwona na czas programu zdecydowała się nie korzystać z aparatów słuchowych by tańczyć jako osoba w pełni głucha. Ten dzień nie był ważny tylko dla mnie, ale dla całej społeczności głuchych. Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę zmienię sposób myślenia ludzi o głuchych w Polsce – powiedziała Cichosz.

O tym, że praca nad uświadomieniem społeczeństwa jest potrzebna najlepiej świadczy fakt, że twórcy programu zapomnieli o przetłumaczeniu go na polski język migowy. Z tego powodu program był niedostępny dla wszystkich osób niesłyszących w Polsce. List z prośbą o naprawienie tego błędu wystosował do władz telewizji Polsat prezes Integracji Piotr Pawłowski.

Kolejny odcinek programu już w najbliższy piątek. Mocno trzymam kciuki za panią Iwonę. Niech tańczy jak najdłużej i wygra ten program, bo w swoim życiu pokonała już tyle barier, że zwycięstwo nad kilkoma gwiazdami nie powinno być dla niej problemem.

 

Źródło zdjęcia: party.pl, autor: ONS

Źródło filmu: youtube.com/ Polsat/ Ipla, autor: www.bandicam.com

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.