Iwona Cichosz i Stefano terrazzino

Iwona Cichosz wygrała drugi odcinek Tańca z Gwiazdami!

Drugi odcinek Tańca z gwiazdami zakończył się wspaniałym triumfem Iwony Cichosz. Zwyciężczyni najbardziej jednak cieszyła się z tego, że program po raz pierwszy w historii był dostępny dla widzów niesłyszących.

Gdy dowiedziałam się, że będą napisy w programie to się, aż popłakałam ze szczęścia. Byłam w szoku. Proszę sobie wyobrazić ile lat na to czekaliśmy. To tak jakby .osoby słyszące musiały oglądać telewizję całe życie bez dźwięku i nagle któregoś dnia włączono by dźwięk i wszystko w końcu można by było zrozumieć – powiedziała wzruszona Pani Iwona. Jej zdaniem ogromne pochwały należą się wszystkim głuchym widzom, którzy przygotowali petycję w sprawie napisów oraz wszystkim tym którzy ją podpisali.

Niezwykle poruszona Rumbą Iwony była także zazwyczaj bezwzględna Iwona Pavlović. Jurorka przyznała parze najwyższą notę, a po programie powiedziała: Iwony wcale nie oceniam litościwie. Jak będzie tańczyła źle to będzie miała złą ocenę jak dobrze to dobrą. Uważam, że dzisiaj tańczyła fantastycznie i tym bardziej cieszy mnie, że osoba która nie słyszy potrafi tak zatańczyć. Perfekcyjnie nawiązała na parkiecie relacje ze swoim partnerem. Fakt, że osoba z niepełnosprawnością słuchu pokazuje, że może tańczyć na najwyższym poziomie i dostarczać radości wielomilionowej widowni ma ogromne znaczenie. Uważam, że hasło świat bez barier to nie puste słowa tylko rzeczywiście wszyscy sprawni czy niepełnosprawni słyszący czy nie mamy jednakowe prawa. Prawa do miłości, tańca, radości ale i do smutku – podkreśliła słynna jurorka.

Najbliższy odcinek programu już w piątek. Tym razem uczestnicy zatańczą do muzyki z polskich seriali.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.