portret Igora Sikorskiego, ubrany jest w sportowy czerwony strój 4F, oraz czerwoną czapkę, uśmiecha się do zdjęcia i pokazuje kciuka

Igor Sikorski z brązowym medalem igrzysk paraolimpijskich!

Historyczny wyczyn Igora Sikorskiego na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczangu. Nasz zawodnik zdobył brązowy medal w slalomie gigancie. To pierwszy medal dla Polski na tych Igrzyskach i pierwszy w narciarstwie alpejskim od 1988 roku – czyli Igrzysk w Innsbrucku.

To także pierwszy krążek wywalczony przez Polaka na Monoski. Poprzednie starty naszego zawodnika nie były najlepsze. W zjeździe był piętnasty a super kombinacji nie ukończył. W całej karierze Sikorskiego nieukończenie wyścigu zdarzało się już wielokrotnie. Zyskał nawet ksywę DNF od angielskiego didn’t finish. Określenie to odnosi się do zawodników, którzy nie ukończyli przejazdu.

Dzisiejszemu występowi naszego zawodnika towarzyszyła więc wielka presja. Poradził sobie z nią znakomicie. Po pierwszym przejeździe Igor był trzeci – co dawało nadzieję na medal – ale wszyscy zadawali sobie pytanie czy wytrzyma drugi. Tym razem pojechał po mistrzowsku i mógł cieszyć się z brązu.

Technicznie jestem wytrenowany bo dużo trenujemy właśnie techniczne konkurencje. Szybkościowe mniej. Wielu zawodników popełniało dzisiaj błędy. Trasa nie była łatwa robiły się dziury. Mi udało się dobrze pojechać i to wszystko – powiedział paraolimpijczyk.

Prezes polskiego komitetu paraolimpijskiego Łukasz Szeliga powiedział, że minęło już dziewięć lat odkąd Igor Sikorski pojawił się w kadrze a on od początku dostrzegł w nim potencjał na świetnego sportowca. Zawsze robi swoje zawsze daje z siebie maksa. Uważnie słuchał i wykonywał polecenia oraz plany treningowe. Pracował intensywnie nie oglądając się na innych. Wyznaczył sobie cel, którego część dziś osiągnął – powiedział Szeliga.

Sikorski współpracuje z Łukaszem Szeligą od lat. Prezes sam trzykrotnie startował w Igrzyskach Paraolimpijskich w Narciarstwie Alpejskim. W pierwszych słowach do Sikorskiego, Szeliga powiedział, że ten medal jest również trochę dla niego bo nie będzie już musiał tłumaczyć że warto inwestować pieniądze w sporty zimowe.

Dzisiejszy brąz to nie tylko radość. To także wielka ulga bo wszyscy od początku mówili o tym medalu – powiedział Sikorski.

Cieszę się, że mogłem to zrobić dla kibiców dla naszego kraju dla wszystkich którzy nas wspierają i są ze mną. To również jest wasz sukces. Dziękuję. Za dwa dni mamy slalom. Igrzyska jeszcze się nie skończyły. Będziemy walczyć dalej. Może jeszcze wywalczę coś w slalomie. Teraz czuję się mocniejszy po takim medalu. Jest brąz jestem szczęśliwy – dodał.

Złoty medal trafił do znakomitego norwega – Jespera Petersena a srebro wywalczył Tyler Walker ze Stanów Zjednoczonych.

Część marzeń już się spełniła. Mówię część, bo slalom to koronna konkurencja naszego zawodnika i założę się że Igor marzy jeszcze o Mazurku Dąbrowskiego – dodaje Łukasz Szeliga.

Wielkie gratulacje dla pana Igora.

 

Źródło zdjęcia Facebook

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.