Wyremontowana łazienka w kolorach bieli po prawej stronie na ścianie ułożone są granatowe płytki w kształt pikselowych wzorów, po lewej stronie umywalki z lustrami, naprzeciwko okno. Podłoga w odcieniach szarości.

Idealna łazienka dla ucznia.

Wybierając szkołę dla dziecka, rodzic zazwyczaj bierze pod uwagę: odległość placówki od miejsca zamieszkania, poziom nauczania, liczebność klas czy dodatkową ofertę edukacyjną. Przy decyzji na dalszy plan schodzą czynniki, takie jak: wygląd pomieszczeń czy zaplecze sanitarne. Jednak warto pamiętać, że całe otoczenie wpływa na to, jakie warunki do nauki panują w szkole. Jak zatem powinna wyglądać idealna łazienka dla ucznia?

Zaspokaja podstawowe potrzeby

Raport Głównego Inspektoratu Sanitarnego, opublikowany w 2015 roku, wskazuje, że problemem w polskiej szkole nadal jest higiena. Część placówek nie zapewnienia uczniom odpowiednich warunków, a panujący w nich stan sanitarny określa się jako zły. Taka sytuacja sprawia, że dzieci niechętnie korzystają ze szkolnych toalet. Niestety celowe wstrzymywanie potrzeb fizjologicznych może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Łazienka powinna nie tylko zaspakajać podstawowe potrzeby jej użytkowników, musi być także bezpieczna. Nie ma mowy o grzybie na ścianach, odpadających kafelkach czy urwanych spłuczkach. Każdy ma też prawo do intymności, dlatego istotne są dostosowane kabiny z możliwością zamknięcia drzwi na zamek. W pełni wyposażona łazienka dla uczniów, daje także możliwość skorzystania z natrysków po zajęciach wychowania fizycznego.

Edukuje i wyjaśnia

W szkolnej łazience jest mnóstwo wolnej przestrzeni do wykorzystania w celach edukacyjnych. O zasadach mądrego i ekologicznego korzystania z umywalek oraz toalet mogą przypominać naklejki edukacyjne, które w przyjaznej formie prezentują podstawowe zasady zachowywanie się w łazience, np.
Dbamy o czystość w naszych łazienkach
Myjemy ręce po skorzystaniu z toalety
Nie chlapiemy
Zgłaszamy awarię nauczycielowi dyżurującemu.

Wyremontowana toaleta
Geberit Sozialprojekt 2016
Naklejki edukacyjne przy umywalce
Geberit Sozialprojekt 2016

 

 

 

 

Takie rozwiązanie wprowadziła firma Geberit, która w ramach prowadzonego przez siebie globalnego projektu w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, postanowiła zwrócić uwagę na warunki panujące w polskich szkołach i przeprowadzić generalny remont łazienek w Szkole Podstawowej nr 166 na warszawskiej Woli, wyposażając ją w rozwiązania sanitarne marki Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Dzięki kolorowym naklejkom z prostym, jasnym przekazem i ciekawymi obrazkami, uczniowie chętnie czytają komunikaty, nawet w czasie mycia rąk.

Spełnia oczekiwania

Łazienka przyjazna uczniom, to także taka, która będzie im się po prostu podobać. Dlatego nie można zapomnieć o kolorach i elementach odpowiednich dla danego przedziału wiekowego.

„Przygotowując projekt dla szkoły objętej działaniami Grupy Geberit zwracaliśmy szczególną uwagę na to, by dostosować wyposażenie sanitarne do potrzeb dzieci. Nie zapomnieliśmy o ciekawej aranżacji i aspekcie estetycznym. Chcąc zindywidualizować sanitariaty na poszczególnych piętrach posłużyliśmy się pikselowymi wzorami stworzonymi z kafli, które uatrakcyjniają pomieszczenia, czyniąc je jednocześnie bardziej przyjaznymi dzieciom” – mówi Agnieszka Stefańska architekt odpowiedzialny za przygotowanie projektu łazienki w szkole na warszawskiej Woli. „Niezwykle pomocne okazały się prace uczniów stworzone w konkursie plastycznym, które pokazały nam, jak wygląda według nich łazienka marzeń” – dodaje.

Nowa łazienka wyposażona jest w trzy pisuary
Geberit Sozialprojekt 2016
Pikselowe wzory na jednej ze ścian ułożone z biało szarych płytek na tle granatowych.
Geberit Sozialprojekt 2016

 

 

 

 

 

 

 

Łatwo utrzymać czystość

Projektowanie szkolnych łazienek bardzo różni się od realizacji w domach prywatnych. Należy postawić przede wszystkim na użyteczność, łatwość utrzymania w czystości oraz bezpieczeństwo dzieci, które będą z nich korzystać. Odpowiedni poziom higieny zapewnią bezkołnierzowe miski WC, w technologii Rimfree®. Dzięki nim utrzymanie czystości i wysokiego poziomu higieny jest bardzo proste. System spłukujący efektywnie opłukuje całą misę pozostawiając ją idealnie czystą.

Trwałość i niezawodność

Należy wykorzystywać technologię trwałą i niezawodną, tak aby przez najbliższe lata nie było potrzeby przeprowadzenia dodatkowego remontu.  Taką gwarancję dają produkty Geberit, znane ze swojej długowieczności, dzięki którym w SP166 przez co najmniej kolejną dekadę nie będzie potrzebny żaden remont.

Informacje o Grupie Geberit

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 35 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,6 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.