Plakat gebetitu promujący 22 marca, Światowy dzień wody. Jest granatowy i znajdują się na nim rózne piktokramy edukacyjne oraz napis: Czy wiesz że woda jest najcenniejszym darem natury? Zobacz jak łatwo możesz ją chronić każdego dnia, kiedy korzystasz z łazienki! Niech dzień wody trwa przez cały rok!

Geberit świętuje Światowy Dzień Wody

Akcja edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych.

Światowy Dzień Wody, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją przyjętą 22 grudnia 1992 i od tego czasu, obchodzony jest nieprzerwanie 22 marca. Powodem ustanowienia tego dnia, był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. W tym roku w akcję obchodzenia dnia i edukacji uczniów włączyła się firma Geberit.

Geberit edukuje i wyjaśnia.

Chcąc uświadomić najmłodszym, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi oraz to, że każdy z nas ma wpływ na poprawę jakości środowiska naturalnego, Geberit przygotował dla uczniów szkół podstawowych, edukacyjne plakaty, na których za pomocą prostych infografik, pokazuje w jaki sposób oszczędzać wodę, korzystając ze szkolnej łazienki.

W szkolnej łazience jest mnóstwo wolnej przestrzeni do wykorzystania w celach edukacyjnych. O zasadach mądrego i ekologicznego korzystania z umywalek oraz toalet mają przypominać plakaty edukacyjne , które w przyjaznej formie prezentują podstawowe zasady zachowywanie się w łazience, np.

Dbamy o czystość w naszych łazienkach, Myjemy ręce po skorzystaniu z toalety, Nie chlapiemy, Zakręcamy kran.

Dzięki kolorowym plakatom z prostym, jasnym przekazem i ciekawymi obrazkami, uczniowie chętnie czytają komunikaty, nawet w czasie mycia rąk. Plakaty są również doskonałą pomocą edukacyjną podczas lekcji przyrody.

Celem kampanii edukacyjnej Geberit jest przede wszystkim budowanie świadomości dzieci oraz ich rodziców w zakresie oszczędzania wody i dbania o środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że edukacja, jaką dzieci wyniosą ze szkoły, przełoży się na wykorzystywanie zdobytej wiedzy np. w domu, czy do dzielenia się zdobytą wiedzą z rówieśnikami. Naszą misją jest wychowanie pokolenia, które jest ekologicznie świadome i racjonalnie gospodaruje zasobami wodnymi, które są podstawą naszej egzystencji – Justyna Zborowska, Menedżer ds. PR i reklamy, Geberit

Materiały edukacyjne rozesłane zostały do blisko 200 szkół w całej Polsce. Jest to kontynuacja akcji CSR, jaką w 2016 roku rozpoczął Geberit remontując łazienki dla uczniów w szkole podstawowej na warszawskiej Woli. Projekt społeczny obejmował nie tylko wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Zakładał również edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę, a w szczególności pobudzenie wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą.

Niech Dzień Wody trwa przez cały rok!

Informacje o Grupie Geberit.

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w ponad 40 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach ponad 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,8 mld franków szwajcarskich zatrudniając ponad 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.