Zdjęcie przedstawia fasadę szkoły na Woli. Na pierwszym planie widać dziewczynkę, która jedzie na rowerze.

Geberit nie tylko w szkolnej łazience

Grupa Geberit – lider technologii sanitarnej w Europie – realizuje projekt społeczny w szkole podstawowej na warszawskiej Woli. Akcja, będąca częścią globalnej strategii koncernu w zakresie społecznej odpowiedzialności, polega nie tylko na remoncie wszystkich szkolnych łazienek i wyposażeniu ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO, ale także na głębokim zaangażowaniu w życie szkoły i jej uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie to szkoła jakich wiele. Ale nie do końca, bowiem znajduje się w niej jedyna w Polsce szkolna modelarnia. To wyjątkowe miejsce powstało w 2010 roku z inicjatywy Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Członkowie Klubu prowadzą dla 20-osobowej grupy uczniów zajęcia z modelarstwa, ucząc ich jednocześnie historii lotnictwa, poszanowania tradycji i poświęcając im swój czas. W oparciu o działalność modelarni szkoła opracowała także innowacje pedagogiczne, w ramach których realizowany jest program zajęć pozalekcyjnych „Modelarstwo sposobem na kształtowanie postaw i umiejętności”. To wyjątkowe działanie międzypokoleniowe zostało dostrzeżone przez zespół realizujący projekt Grupy Geberit, który postanowił wyremontować i doposażyć modelarnię, jako istotne miejsce w życiu szkoły.

Wolontariusze działający przy szkolnej modelarni wraz z dziećmi na treningu przed zawodami halowymi młodych modelarzy.

Modelarnia to wyjątkowe miejsce w naszej szkole. Wokół grupy zaangażowanych seniorów gromadzą się uczniowie, w których rozbudzana jest pasja do lotnictwa i historii dzielnicy, Warszawy, Polsko oraz samodzielnego tworzenia. Patroni naszej szkoły – Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – to bohaterowie, na których młodzież może się wzorować. Natomiast członkowie Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa to dla nich nie tylko eksperci, ale także przyjaciele i wychowawcy. Cieszymy się, że w naszej szkole jest miejsce, które łączy pokolenia wokół tak pięknego hobby jak modelarstwo i lotnictwo – powiedziała Daniela Bartosiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 166 w Warszawie.

W remont modelarni zaangażowana będzie m.in. grupa 10 wolontariuszy ze Szwajcarii, którzy w październiku realizować będą prace budowlane i remontowe w szkole. Grupa Geberit ufunduje także stoły  modelarskie, nowe szafy,  specjalistyczne oświetlenie oraz narzędzia i materiały do prac dla uczniów.

Projekt CSR Grupy Geberit realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 166 w Warszawie od czerwca 2016 roku. Placówka została starannie wyselekcjonowana we współpracy z Fundacją Humanites – Sztuka Wychowania, której celem jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia w kontekście uniwersalnych wartości i dobrych kompetencji społecznych. W ramach projektu realizowany jest kompleksowy remont łazienek i instalacji, jak również szereg działań edukacyjnych pt. „Woda bezcennym darem natury”, skierowanych do uczniów. Działania potrwają do grudnia 2016 roku.

Poprawa warunków sanitarnych jest uważana przez ekspertów z British Medical Journal za najważniejszy kamień milowy w medycynie od 1840 roku, przewyższający nawet wynalezienie antybiotyków i szczepionek. Nadal jednak ponad 2,5 mld ludzi na świecie żyje poniżej standardów sanitarnych, a 40% ludności cierpi z powodu braku wody. Celem Organizacji Narodów Zjednoczonych do 2030 roku jest zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do czystej wody oraz urządzeń sanitarnych. Firma Geberit – lider technologii sanitarnej w Europie – przyczynia się do realizacji celów ONZ organizując akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży oraz remonty i renowacje miejsc społecznie użytecznych.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.