projekt łazienki dla niepełnosprawnych Geberit

GEBERIT. ŁAZIENKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH – NOWA SWOBODA PORUSZANIA SIĘ

Łazienka to dla wielu z nas najważniejsze pomieszczenie w domu. Spędzamy tu każdego dnia wiele minut dbając o wygląd i higienę. Właśnie dlatego, tak ważne jest żeby zastosowane w niej rozwiązania były bezpieczne i komfortowe. Takie właśnie zapewniają swoim klientom marki Koło i Geberit – opowiada Małgorzata Jarosik, Product Manager ceramiki i mebli w firmie Geberit.

Które z rozwiązań w ofercie Geberitu poleciłaby pani do zastosowania w łazience?

Wszystkie rozwiązania znajdujące się w naszej ofercie gwarantują komfort i bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań jest płaski, bezbrodzikowy natrysk o nazwie Setaplano. Wykonany jest z materiału Varicor. To mieszanka minerałów niezwykle odporna na uderzenia. Przeznaczony jest do montażu na równi z posadzką. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób starszych lub tych, które mają problemy z poruszaniem się. Varicor jest materiałem o bardzo dobrej przyczepności, antypoślizgowym klasy B. Ma właściwości antybakteryjne. Wytrzymuje ciężar ponad 200 kilogramowy dlatego osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim może bez problemu podjechać i skorzystać z natrysku. Co ważne Setaplano ma tak zwaną zintegrowaną ochronę akustyczną. Wyposażony jest w specjalne pianki wytłumiające dźwięk, dzięki czemu szum płynącej wody nie przeszkadza nam ani sąsiadom. Nie brakuje także koszyczka na włosy, który bardzo łatwo jednym ruchem wyjąć i oczyścić, dzięki czemu pozbywamy się problemu zatkanego odpływu.

Czy w ofercie znajdziemy także umywalki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami?

Oczywiście że tak. Jest to np Nova Pro bez barier. Bardzo wygodna umywalka szerokości 55-65cm głęboka na 55cm. Można przy niej zamontować odpływ w ścianie, dzięki czemu osoba na wózku bez problemu podjedzie pod umywalkę. Nie brakuje też rozwiązań w ofercie Geberit. Umywalki wykonane z Varicoru – tego samego, który został zastosowany w Setaplano – mają specjalne wycięcia, dzięki którym łatwiej jest się złapać.

Każdy z nas dbając o wygląd potrzebuje skontrolować efekty własnych zabiegów. Czy może pani polecić wygodne lustra, które nam to ułatwią?

Najlepsze do tego celu są produkty marki Lehnen. Są to bardzo płytkie bryły, w których – zarówno od frontu jak i po bokach – znajdują się lustra. Na otwieranych skrzydłach mebla oraz na tylnej ścianie  umieszczone są półeczki, dzięki czemu możemy tu pomieścić całą masę kosmetyków. Wszystko znajduje się wewnątrz dzięki czemu ułożone przez nas rzeczy nie wypadają. To rozwiązanie niezwykle wygodne i pomocne dla wszystkich, którzy lubią dbać o wygląd, używają do tego dużej ilości kosmetyków i chcą obserwować efekty swojej pracy. Szczerze polecam państwu lustra z serii Option.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.