Zdjęcie przedstawia Przemysława Powalacza, udzielającego wystąpienia na Gdynia Design Days. Powalacz siedzi na scenie, na podwyższeniu w sali konferencyjnej, obok niego prowadzący. Za nimi na ścianie znajdują się 3 ekrany rzutnika. Na największy na środku znajduje się napis Przemysław Powalacz, na dwóch mniejszych po bokach znajduje się logo GDD.

Gdynia Design Days

Na początku lipca marka KOŁO była obecna na Gdynia Design Days, corocznym festiwalu prezentującym najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. W miejscu spotkań branży oraz entuzjastów designu, obfitującym w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, nie mogło zabraknąć wiodącego producenta i dystrybutora wyposażenia łazienek.

Koło na kołach

Od 4 do 7 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, na placu przed wejściem do budynku, można było zobaczyć salon łazienek na kółkach. Ta nietypowa kompozycja pod względem formy pokazała łazienkę z unikalnej perspektywy. W mobilnej ekspozycji można było zobaczyć nowości i innowacje produktowe w zakresie ceramiki sanitarnej oraz mebli łazienkowych. Na zwiedzających czekała też niespodzianka: na dachu Promo Truck KOŁO znajdowała się kawiarnia, w której aromatem kusiła kawa.

Zdjęcie przedstawia wnętrze Promo Trucka Koło. Znajdują się w nich różne produkty - umywalki, miski toaletowe, w rogu znajduje się kabina prysznicowa.
Promo Truck, KOŁO

Nie olewamy miasta – Koło kultury miejskiej

Z okazji 90-lecia portu Gdynia, w trakcie festiwalu, odbyły się 4 spacery architektoniczne: Nie olewamy miasta: Spacery trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. W cyklu spotkań w nadmorskiej przestrzeni miasta można było zobaczyć Gdynię, jako strategiczne miasto portowe – okno na świat II RP oraz współcześnie, jako istotny ośrodek gospodarki morskiej, handlu i przemysłów kreatywnych. Ponadto, na interaktywnym stoisku zlokalizowanym w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym, każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę w quizie dotyczącym Gdyni oraz wskazać czego, jego zdaniem, brakuje w mieście. Uczestnicy głosowania wskazali najważniejsze dla nich miejskie potrzeby: powstanie nowych toalet publicznych oraz bezpłatnych parkingów.

Inspirujące warsztaty i język biznesu

W bogatym programie festiwalu uczestnicy mogli wybierać spośród wielu ciekawych warsztatów, wykładów, spotkań i dyskusji. 8 lipca miały miejsce pełne inspiracji zajęcia, oparte na metodzie design thinking. Kreatywność rozbudzał, wraz z parą projektantów Olą i Piotrkiem Barczakami, dr inż. technologii drewna – Michał Roszkowski, projektant marki KOŁO, laureat tegorocznej Red Dot Design Awards, tzw. Oscara designu. Na warsztatach „Piasek, glina, kaolin. Dotknij, powąchaj, ubrudź się” miłośnicy dobrze zaprojektowanych przestrzeni stworzyli prototypy łazienek na miarę marzeń. Wyróżniono 10 projektów, ich autorzy zostali zaproszeni do fabryki ceramiki marki KOŁO.

Zdjęcie jest robione lekko z góry, przedstawia osoby biorące udział w warsztatach zgromadzone wokół stołu, na którym leży zapisana kartka papieru, filiżanka po kawie. Uczestnicy maja na sobie fartuchy z logiem Koło.
Warsztaty KOŁO

Spotkanie i warsztaty „DESIGN językiem BIZNESU”, które odbyło się 8 lipca, przyciągnęły przedsiębiorców, chcących zgłębić temat roli designu w rozwoju i wzmacnianiu biznesu. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele przemysłów korzystających z potencjału design thinking, którzy wyróżniają się na tle konkurencji oraz znawcy trendów. Uczestnicy wysłuchali między innymi wykładu Przemysława Powalacza – prezesa zarządu Geberit Polska (właściciela marki KOŁO), który mówił nie tylko o roli designu we współczesnym biznesie, ale także o roli lidera, którego zadaniem jest mobilizowanie i zachęcanie podwładnych do samodzielnych decyzji. Wystąpienie skłoniło zebranych do refleksji nad swoimi doświadczeniami i dostarczyło wielu inspiracji do dalszych działań.

Zapisz

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.