plakat obwieszczający mecz polaków o brąz na ME 2017

Polacy zagrają o brąz Mistrzostw Europy!

Reprezentacja Polski Amp Futbol po wysokich zwycięstwach w meczach grupowych i ćwierćfinale uległa w półfinałowym spotkaniu faworytom turnieju – reprezentacji Turcji 0:2. Już dzisiaj o 14:00 polskiego czasu biało-czerwonych czeka mecz o brąz. Zwycięstwo i trzecie miejsce w Europie byłoby największym sukcesem w historii tej dyscypliny w naszym kraju.

 

Turcja to jedna z najlepszych drużyn świata. Nad Bosforem istnieją aż trzy poziomy ampfutbolowych rozgrywek, w których setki zawodników rywalizują o miejsce w kadrze. Mimo to Polacy postawili gospodarzom trudne warunki, co doceniła dwutysięczna rzesza tureckich kibiców, która po końcowym gwizdku zgotowała Polakom owację na stojąco

 

– Myślę, że po meczu z Turkami nie mamy się czego wstydzić. Zostawiliśmy na boisku całych siebie, a nawet więcej. – mówi Przemysław Świercz, obrońca reprezentacji Polski – Ciężko pracowaliśmy, dużo biegaliśmy, mieliśmy kilka fajnych sytuacji w ofensywie, gdzie dwukrotnie Turków uratowała poprzeczka, a także interwencje bramkarza i myślę, że możemy być z tego meczu dumni.

Ampfutboliści myślą już tylko o meczu o brązowy  medal. W drugim półfinale Anglicy pokonali Hiszpanów 3:0 i to właśnie „La Furia Roja” będzie przeciwnikiem naszej drużyny w starciu o 3. miejsce.

 

– Jestem spokojny o dzisiejszy mecz z Hiszpanią i mocno wierzę w to, że przywieziemy medal do Polski. Jeżeli zagramy tak, jak w meczu z Turcją, to na pewno brąz zawiśnie na naszych szyjach – dodaje bramkarz naszej reprezentacji Łukasz Miśkiewicz, który w półfinale popisał się kilkoma nieprawdopodobnymi interwencjami.

 

Początek meczu Biało-czerwonych już dzisiaj o godzinie 14:00. Transmisję na żywo z tego pojedynku będzie można obejrzeć na żywo na portalu TVP Sport (www.sport.tvp.pl).

Finał Anglia–Turcja, a także ceremonia zakończenia turnieju odbędzie się na ponad 40-tysięcznym stadionie Vodafone Park w Stambule, na którym na co dzień grają zawodnicy Besiktasu.

 

– Myślę, że będzie to dla nas ogromne wydarzenie, a możliwość odebrania medalu na wypełnionym stadionie Besiktasu może być taką – jakby powiedział Tomasz Hajto – „truskawką na torcie” – kończy trener reprezentacji Polski, Marek Dragosz.

 

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Amp Futbol Polska, w których publikowane są kulisy udziału biało-czerwonych w turnieju:

www.facebook.com/AmpFutbolPolska

https://twitter.com/AmpFutbolPolska

 

POLSKA v HISZPANIA
9 października godzina 14.00
transmisja live -> 
http://sport.tvp.pl/transmisje

 

European Amputee Football Championship 2017

1-9 października, Stambuł – Riva

strona turnieju: http://eafc2017.tbesf.org.tr/

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski jest: Ottobock Polska

Partnerzy Reprezentacji Polski: PZPN, Fundacja Sport Twoją Szansą, NIKE, Pentagon Research

Oficjalni Dostawcy: Nutrilite, Mikirad, Clifford Chance, Uhlsport, SoccerArena

Organizacje Partnerskie: Fundacja Aniołów Miłosierdzia, Fundacja Piłka jest Piękna, MOS Cetrum.

Udział reprezentacji Polski w Mistrzostwach dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.