plakat Energa Partner Główny Amp Futbol Polska czyli dwóch ampfotbolistów w trakcie gry na tle w odcieniach sepii

Energa partnerem głównym reprezentacji Polski Amp Futbol

Niezwykły hart ducha i wytrwałość – oto cechy, które charakteryzują zawodników reprezentacji Polski Amp Futbol, medalistów ostatnich mistrzostw Europy i jedną z najlepszych drużyn na świecie. Kadra piłkarzy po amputacjach właśnie dołącza do sportowej rodziny Grupy Energa.

Gdański koncern sponsoruje już blisko pół setki drużyn i inicjatyw sportowych na terenie całego kraju. To rosnące grono pełnych pasji ludzi poszerza się o zawodników, których nie złamały życiowe tragedie. Energa rozpocznie trzyletnią współpracę z oficjalną reprezentacją kraju w piłce nożnej Amp Futbol jako jej główny partner

Jeśli tak wielkie firmy, jak Energa, decydują się nas wspierać to oznacza, że nasza praca jest dostrzegana i doceniana – cieszy się trener reprezentacji, Marek Dragosz –  Choć dotąd mocy nam nie brakowało, ta dodatkowa energia z pewnością pozwoli nam na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój – dodaje.

Amp Futbol to jedna z najbardziej widowiskowych i najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych na świecie. Na świecie w Amp Futbol gra już ponad 60 krajów, w wielu z nich istnieją ampfutblowe ligi i profesjonalne kluby. Finał ostatnich mistrzostw Europy, w których Polacy zdobyli brązowe medale, na stadionie w Stambule śledziło na żywo ponad 41 tys. kibiców.

Bardzo się cieszę, że tak znana i profesjonalna marka zostaje partnerem głównym naszej drużyny – mówi Przemysław Świercz, obrońca reprezentacji Polski – Wierzę, że wspólnie będziemy promować dyscyplinę w Polsce i Polskę na całym świecie. Jestem przekonany, że wraz z Energą stworzymy zwycięski zespół i razem będziemy zdobywać najwyższe laury na najważniejszych imprezach.

Grupa Energa jako partner główny pomoże reprezentacji Amp Futbol podczas przygotowań i startów w prestiżowych turniejach zarówno w Polsce, jak i zagranicą, w tym najważniejszych– w Mistrzostwach Świata 2018 w Meksyku oraz Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Polacy już teraz zapowiadają, że będą w nich walczyć o medale.

Piłkarze Amp Futbol dowodzą, że w sporcie liczy się przede wszystkim zapał i duch, a siła ciała jest tylko dopełnieniem siły woli. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ludzi tak oddanych swojej pasji, że nie ulegli żadnym niesprzyjającym okolicznościom. Życzymy zawodnikom reprezentacji dalszej wytrwałości i sukcesów na zbliżających się mistrzostwach świata – mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes zarządu Energi SA.

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.