na zdjęciu widoczny jest stadion śląska Wrocław, puste krzesełka oraz murawa

Ekstraklasa piłkarska. Rekordowa liczba kibiców z niepełnosprawnością we Wrocławiu

Sobotnie spotkanie ekstraklasy piłkarskiej między Śląskiem Wrocław a Piastem Gliwice (3:1) obejrzały na stadionie 1074 osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami, czym ustanowiono nieoficjalny rekord świata pod tym względem na meczu futbolu.

Poprzedni rekord również należał do Wrocławia, gdzie trzy lata temu spotkanie Śląska z Lechią Gdańsk obejrzało 1005 kibiców z niepełnosprawnością.

– Chciałbym podziękować Śląskowi i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej we Wrocławiu, że się udało. Chcieliśmy zrobić coś niesztampowego, zgromadzić jak najwięcej osób na trybunach i jest sukces. Chciałbym zadedykować tę liczbę tym, którzy walczą o naszą godność w Sejmie – powiedział prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych Paweł Parus.

Próba bicia rekordu była przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji „Tygodnia Bez Barier”.

– Akcja udała się dzięki tym wszystkim, którzy pracują na co dzień z niepełnosprawnymi – dodał prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych Michał Fitas.

 

Autor: PAP

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.