Na zdjęciu znajduje się wielofunkcyjny wózek inwalidzki Efoldi, w trzech wersjach: jako walizka, skuter oraz krzesło.

Efoldi, skuter, krzesło i walizka w jednym.

O niezwykle ciekawej nowince technologicznej donosi portal niepelnosprawni.pl. Skonstruowany w Wielkiej Brytanii Efoldi to pierwszy na świecie składany skuter elektryczny, który w razie potrzeby można zamienić w walizkę lub wygodne krzesło. Jego wymiary są takie jak podręcznej walizki, a waga jest mniejsza niż dwadzieścia kilogramów.

Do jego produkcji użyto lekkich i wytrzymałych materiałów. Do obsługi skutera firma oferuje dwie baterie. Airsafepack jest wskazana do podróży samolotem, jej waga to zaledwie 1,1 kilograma. Można na niej przejechać dziesięć kilometrów. Druga to Maratonpack. Zaprojektowana jest na dłuższe dystanse do czterdziestu kilometrów.

Skuter rozwija prędkość do 32 kilometrów na godzinę. Urządzenie jest niezwykle przydatne w podróży. Można np jadąc autobusem używać go jako walizki lub krzesła, a kiedy się wysiada jednym ruchem rozłożyć sprzęt i przesiąść się na skuter. Wynalazek powstał z potrzeby serca. Pasuje do wszystkich, którzy cenią sobie elastyczność i wolność w podróży-.opowiada współautorka Sumi Wang. Jego pomysłodawcą był ojciec Sumi, inżynier Jianming Wang.

Trzy lata temu złamałem nogę i nie mogłem znaleźć na rynku żadnego skutera, który spełniałby moje potrzeby. Wtedy zdecydowałem, że sam go narysuję-opowiada. Czas by więcej osób mogło korzystać z mojego projektu. Jestem przekonany, że go pokochają-dodaje.

Skuter kosztuje 1259 funtów czyli ponad sześć tysięcy złotych. Osoby z Wielkiej Brytanii Stanów Chin lub Indii mają możliwość umówienia się na jazdę próbną, a koszt wysyłki skutera wynosi 50 funtów, około 240 złotych. Wysyłka do pozostałych krajów świata kosztuje 199 funtów czyli niemal tysiąc złotych. Sądzę jednak, że jak na urządzenie, które może pełnić trzy różne i niezwykle potrzebne funkcje kosztuje naprawdę niedużo.

Wyobraźcie sobie, że jadąc w zatłoczonym tramwaju nie macie problemu z miejscem siedzącym bo dysponujecie własnym. Kiedy wysiadacie wasze krzesło zamienia się w walizkę, albo jeszcze lepiej w mini motorek, którym szybko i bez wysiłku omijacie przechodniów. Czy to nie jest wielki komfort za który warto zapłacić?

 

Źródło zdjęcia: www.mikeshouts.com

Udostępnij poprzez:
Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrEmail this to someone

Zostaw komentarz:

Twój email nie będzie upubliczniony.